Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinál egy pazichiáter?

Mit csinál egy pazichiáter?

Figyelt kérdés
A napokban tervezek elmenni pszichiáter szakemberhez. Pánikrohamokkal küzdök évek óta, gyógyszert szeretnék rá íratni. Valaki el tudná mondani, hogyan zajlik egy első konzultáció? Elmegyek és egyből a nyakába zúdítom?

2021. nov. 23. 12:48
 1/5 A kérdező kommentje:
pszichiáter* bocsi, elírtam :)
2021. nov. 23. 12:48
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Jaja, meg fogja kérdezni miben segíthet, aztán elkezded mondani. Bele fog kérdezni ebbe abba, majd a végén fel fogja ajánlani szerintem hogy antidepresszánst szedj, mert azok hatékonyak pánikbetegeknek hosszú távon, mellette pszichoterápiával pedig sok sok ülés alkalmával megfejtitek az okokat és átdolgozzátok hogy többé ne okozzanak problémát lelki egészségedben.
2021. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Pszichiáterrel általában nem beszélget az ember vagyis nálunk nem így volt.


Bementem, elmondtam, hogy ez meg az a tünetem. Kitöltöttek velem egy lapot meg valami tesztet, ami alapján pár napon vagy talán 1 héten belül megállapították, hogy mi is a bajom.


Kaptam egy receptet és megegyeztünk, hogy mivel van aki vigyáz rám, ezért úgy kb 2 havi adagot írnak fel, így elég x időnként visszamenni.


Amikor visszamentem, kérdezték, hogy milyen fizikai hatásai vannak a gyógyszernek (mellékhatás), voltak e rosszulléteim és lelkileg hogy vagyok.


Egyszer egy több napon át tartó betegség után mentem el oda és jóformán a lábamon alig álltam. Akkor felhívták az apámat és mondták, hogy biztosak benne hogy vagy ittam és gyógyszert szedtem be vagy túladagoltam a gyógyszert, de onnan engem nem engednek haza, vagy apám visz el vagy a mentő. Na akkor hazavittek apámék és elmondták, hogy ha rosszul vagyok, mondjam le az időpontot és csak akkor menjek el ha jobban vagyok.


***


Beszélgetni soha nem beszélgettünk, 5 percig lehettem bent, amíg ledaráltam gyorsan hogy nincs mellékhatás, nincsenek kényszergondolatok meg válaszolgattam a kérdésekre.


Nekik a dolguk, hogy a gyógyszert kiadják, mellette a pszichológus dolga az, hogy segítsen jobban lenni.


***


Amúgy nem nagyon hiszek se a pszichiáterekben se a pszichológusokban.


Az én gondom annyi volt, hogy megijedtem az egyetem utolsó évében, hogy nem leszek alkalmas felnőttnek lenni. A megoldás annyi volt, hogy belecsöppentem a felnőtt életbe 1 év múlva.


Ez kb minden egyetemistával megesik, nem értem miért tömtek tele gyógyszerrel és riogattak, hogy klinikai eset vagyok meg depressziós meg a betegségem 20 évig eltart és skizofréniába is átfordulhat...

2021. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

2/x vagyok, nem tudom miért pontoztatok le, vannak pszichiáterek akik terapeuták is egyben. Nem írta a kérdező hogy milyenhez megy.


3.: Nem hit kérdése hogy a szakemberek jók-e.


Bővebben:

Pszichiáter dolga hogy gyógyszert írjon fel.

Mind a két szakember (pszichológus, pszichiáter) is folytathat pszichoterápiát a beteggel. Pszichológusok közül se mindegyiknek van terapeuta szakképesítése, így azok között se mindegyik azzal foglalkozik hogy terápiát tartson.

2021. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném kihangsúlyozni, hogy én nem pontoztalak le.
2021. nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!