Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ilyenkor ?

Mit lehet tenni ilyenkor ?

Figyelt kérdés
Teljesen megbénít a szorongás , napközben magamat figyelem akaratlanúl , dolgozni nem tudok de a napi dolgokat elkátni se , gyógyszert csak nagyon kicsi dózísban merek bevenni , pszichológus , pszichiáter nekem nem használ , egyedül elalvás elött vagyok egy kicsit nyugodtabb , felébredéskor már szorongok , du sétálok akkor egy picit jobb de este megint szorongok - így megy körbe - körbe , félek hogy a testem föladja. Ez a dolog hasonló formában április vége óta tart. Volt 1-2 hét jobb időszak , de a rossz idő , a covid hírek , egy 4 héttel ezelötti sürgősségire bemenés - teljesen leharcolt.

2021. nov. 25. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
"pszichológus , pszichiáter nekem nem használ" Ezt miért mondod? Mert ha csak így kijelented és tényleg nem akarsz őszintén elkezdeni dolgozni magadon, akkor valóban nincs segítség számodra, de én biztos vagyok benne, hogy egy szakember tud rajtad segíteni. Ne foglalkozz a kételyeiddel, keress fel egy szakembert.
2021. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már járok 1 hez , de elbizonytalanodtam és 1 hete rosszabbúl érzem magam.
2021. nov. 25. 12:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz megbízni benne, akkor keress magadnak másikat. Az az állítás, hogy a pszichológus, pszichiáter nekem nem használ, nem elfogadható. Maximum az a konkrét nem, akihez jársz. Mióta jársz, milyen kezelést kapsz? Ha nem szeded az előírt gyógyszermennyiséget, akkor nem csoda, ha nem használ! Magadért vagy felelős, ne valami csodát várj, amihez neked semmi közöd. Neked kell meggyógyulnod, és ehhez az orvos szaktudását használnod.
2021. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg technika van szorongás oldásra, a teljesség igénye nélkül: sport, relaxálás, meditálás, jóga, természet, kisállatok, kreatív hobbik, kellemes zenék/filmek/könyvek, bátorító önközlések, autogén tréning, figyelemelterelés, gyógynövények, étrend reform. Ezekből válassz ki 4-5 darabot, és csináld napi szinten. Segíteni fog, de időbe telik.
2021. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen lehet ez így tulzás volt , 3 hete , eddig pozitívnak tünt , de tegnap olyan dolgokat mondott és kérdezett ami elbizonytalanított ill elötte másképp beszélt. Nem nem akarom szedni a gyógyszert , hanem erős pszichotróp gyógyszert sok mellékhatással nem. Egyébként pszichóterápia.
2021. nov. 25. 13:04
 6/12 anonim ***** válasza:

De most pszichoterápia is meg erős gyógyszer is ugyanazzal az orvossal?

A pszichoterápia nem sétagalopp, vannak olyan pontjai, amik mintha a húsodba vájnának. Akkor jön elő velük a terapeuta, amikor úgy érzi, hogy el tudod viselni. A változás feltétele a tudatosulás.De a te feladatod, hogy a kételyeidet az orvossal megoszd. Úgy tud veled előrejutni. Ez a terápia része.

2021. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez kettő külön szakember , csak nyilván a gyógyszer egyszwrűbb lenne.

Akkor már nem annyira csodálkozom , mert a legutóbbi alkalommal tényleg úgyéreztem hogy a lelkemig hatolt ez az egész , pedig nem is gondoltam rég ezekre a dolgokra. De éjjel álmomban előjött , lehet pont jó az irány ? Mindenesetre felkavaró.

2021. nov. 25. 13:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Most akkor írnak neked gyógyszert vagy nem? Ez nem világos. Ha felzaklatott a pszichoterápia, az egyrészt a normális velejárója, másrészt hasznos, pont azt jelzi, hogy beletrafált. Persze nem tudod azonnal befogadni, a lélek tagadással nyer ehhez időt. De valami megmozdult. A múltkori alkalom rád gyakorolt hatását mondd el a terapeutának. Onnan tudjátok folytatni.
2021. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akartak írni , de mondtam az orvosnak hogy nem merem bevenni.

Ok elmondom , lehet tényleg beletrafált.

2021. nov. 25. 13:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Add át magad a pszichoterápiának. Az nem 3 alkalmas műfaj!
2021. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!