Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom feldolgozni anya...

Hogyan tudom feldolgozni anya halálát?

Figyelt kérdés

Anyukám pár napja halt meg,azóta depresszióba estem.

Fáj minden,egyszer órákat sírok utána csak vagyok,egyedül az ad erőt,ha olyanokkal beszélhetek,akik ennyire szerették.

Legszívesebben csak utána mennék.

Fog ez valaha enyhülni?



2021. nov. 26. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Csak az idő segít ezen. Fog enyhülni.
2021. nov. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pekka ***** válasza:
93%

Enyhülni fog, ha elengedted. De csak rajtad múlik, hogy mikor.

Ajánlom figyelmedbe Dr. Michael Newton: Lelkünk útja könyvsorozatát. Olvasd el, nagyon másként fogsz gondolni a halálra utána.

2021. nov. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is őszinte részvétem!

Ez a gyász természetes folyamata, elhiszem, hogy nagyon rossz, de az idő segíteni fog. Most hagyd magadat kicsit gyászolni. Jobb lesz.

Nagyon sajnálom.

2021. nov. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Részvétem. Ezt sajnos megkell élni a gyászt. Nem tudod ki kerülni. Idővel könnyebb lesz. Ne fojtsd el a sírást ez most teljesen normális. Hány éves volt anyud, mi volt a baj? Van valaki melletted aki lelkileg támogat, bátorit?
2021. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Hány éves vagy? Illetve anyukád milyen idős volt?

Most a legjobb amit tehetsz az az hogy gyászolsz, természetes hogy fáj, de idővel kevésbé fog.

2021. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Idő.


Apám tavaly júliusban lett öngyilkos.

2021. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Őszinte részvétem!


Nekem ugyan már 12 éve halt meg anyukám rákban, 1 év alatt gyorsan elvitte, semmi kezelés nem segített rajta, ráadásul mikor kiderült a kislányommal voltam terhes és mikor meghalt 1 éves szülinapja volt. Anyukámmal rendkívül jó volt a kapcsolatom, szinte barátnők voltunk és ezért is volt ennyire iszonyú nehéz az elvesztése.

3 évig tartott a mély gyász, aztán idővel egyre könnyebb lett. Az ember nem felejt, hálas azért a sok szép dologért, amit adott lelkileg. Lassan könnyebb és könnyebb a lélek, megszokod, hogy nincs melletted. De ne feledd a szivedben tovább él én érzem is. Kívánok sok erőt neked.

2021. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem!


Sajnos velem sem gyászol igazán senki édesanyám halála után (2019. augusztus 16.) Nagymamám - az édesanyja - mindig kettőnkhöz beszél.


Mivel nem engedi el a lányát, talán ezért sem tudom semmiképpen túljutni a gyászon én sem. "Apám" nem igazán szenved utána.


Nekem az segítene, ha meg tudnám váltani végre rendesen a sírját. Folytonos szorongás és szenvedés az életem, hogy tartsák még meg az emlékhelyét... nem pótolja Őt egyetlen jó ismerősöm, barátom sem.

2021. nov. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!