Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha egy orvos...

Mit csináljak ha egy orvos sem tud segíteni a szorongásomon?

Figyelt kérdés

27/N vagyok. Egész kiskorom óta szorongós típus. Általános iskolában hónapokig minden nap hánytam a suliban, 1 hét alatt 8 kilót fogytam.

Gimiben szintén remegtem, pánikrohamokat kaptam.

Aztán annyira rosszul voltam, hogy a házból sem mertem kimenni hónapokig.

Elkezdtem az egyetemet, viszont tragédia a helyzet.

Jártam már számos pszichológusnál, pszichiáternél, a kortárs segítőknél az egyetemen: SEMMI. Szedtem több antidepresszánst, nyugtatókat, altatókat, semmi. Napi 4-5 órát alszom, és tényleg nem hat semmi.

Az orvosok nem akarják elhinni. Egész nap remegek, szorongok. Mint írtam, kiskorom óta így élek, gimnazista korom óta járom az orvosokat.

Voltam kivizsgáláson, vérvételen, semmi gubanc.


Egyszerűen már kivagyok. Az is nehéz, hogy elmenjek a boltba, mert minden élethelyzetben szorongok. Mit tehetnék? Egyáltalán van ebből kiút?


2021. nov. 28. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Mitől félsz?
2021. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 28 évesen lett találkozóm a pánikrohammal és a szorongással, előtte azt sem tudtam hogy léteznek. Most így 31 éves koromra legyőztem. A gyógyszert nem fogadtam el, nem akartam magam semmivel sem tömni, inkább a mindennapos hányinger mint a gyógyszerek.


Viszont a 3 év alatt pszichoterápiára jártam hellyel-közzel, ami hasznos volt.


Nem vagyok pro ebben a dologban, de egy dolgot megtudtam és megtanultam: 1 orvos, pszichológus, pszichiáter sem fog tudni neked segíteni. Te magad tudsz segíteni önmagadon.


Akkor fogsz meggyógyulni, ha te eldöntötted hogy meg akarsz gyógyulni. Semmilyen gyógyszer nem fogja ezt a dolgot megjavítani, ahogy a beszélgetés sem. Nekem utóbbi abban segített, hogy rávilágítson olyan dolgokra amiket tévesen láttam, de ez nyilván még kevés.


De mivel tényleg nem vagyok pro ebben, így tanácsot nem tudok és nem is akarok adni. Az biztos, hogy a tudatosság rengeteget segít és rajtad áll hova helyezed a fókuszt.

2021. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg kell érteni, hogy az orvosok nem tudnak segíteni, max a lelkiismeretesebbek megpróbálnak. Aztán olvasgass kicsit a vegetetív idegrendszer működéséről, és értsd meg, hogy mi történik amikor az ember szorong. Úgy értem biokémiai szinten, hormonális szinten. Nem egyetemi nehézségű tanulásra gondolok, csak úgy az alapokat. Adrenalin, kortizol hatása, szerepe, amygdala, ilyesmi.

Aztán ismerd fel, hogy mi kell ahhoz, hogy az idegrendszer ellazuljon ( NEM nyugtatók!). Ásd bele magad a stressz kezelő, oldó technikákba.

Ha nincs szervi bajod (pl kortizol túltermelés, vagy pajzsmirigy), akkor próbáld kitalálni, hogy mitől szorongsz. Akkor se ess kétségbe ha ez nem sikerül, mert a lazító technikák ugyanúgy hatnak akkor is. És nem ezotériáról beszélek, hanem biológiáról. Én legalább 20 fajta klassz módszert ismerek, mind megtalálható a neten részletesen. Csak 2-3 at gyakorlok napi szinten, de nyugodtan szabad többet is, vagy akár az összeset, bár akkor semmi másra nem maradna idő. A teljesség igénye nélkül egy pár: relaxálás, meditálás, bátorító önközlések, autogén tréning, légzéstechnikák, étrend megváltoztatása, jóga, természet, kreatív hobbik, figyelemelterelés, kisállatok, természet, stb.

2021. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Talán ha jól eltalálják a gyógyszert, belövik a megfelelő adagot.

Miket szedtél?

2021. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kezdd ott hogy magnézium, sok sport, rend magad körül. Ezek alapok és valószínűleg elviselhetőbb lesz tőle. Ha olyan a környezeted, hogy szorongást kelt, pl. bántalmazó családtagok, akkor addig esélyed sincs, amíg ezektől el nem kerülsz. Munkában érdemesebb egyszerűt választani,amíg rendbe nem jössz.
2021. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!