Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg vérnek kell folyjon...

Tényleg vérnek kell folyjon ahhoz , hogy változás legyen? Édesanyám mentális beteg!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Édesanyám mentális beteg , az hogy mi azt nem tudjuk, mert orvos nem látta. Kepzelgesek , valaki figyeli , takarit folyton . Mindent ki dobál , majd vissza pakol.

A gyermekjólét el vette tőle az ocsemet ( 13 éves ). A párját el küldte otthonról , mert migránsokat szállít (persze nem), utána le vágta a digi kábelt , ki húzta a netet. El vette ocsemtol a telefonját nem lehetett őket elérnie senkinek. Haza ment a párja , hogy mégis mi az Isten van otthon, anyám egyből lökte ki, hogy takarodj meg akartal ölni minket. Mivel nem tudta , hogy hol az öcsém fel hívta a sulit azok küldtek ki a gyermekjólétet.

Ok lattak , hogy mennyi mindent ki pakolt , meg hogy anyukám zavart es el is kellett onnan Ot hozni.

Közben járunk ki hozza több - kevesebb sikerrel. Az utolsónal nekünk jött gereblyével es sörös rekeszeket dobált nekünk. Jött a rendőrség es a mentő , de mire ki értek meg nyugodott. Csodáltam is , hogy el vitte a mentő , mert konkrétan kenyérre lehetett volna kenni. Persze 1 óra múlva el is engedtek. Nem tudom ki nézte meg es mit….

Engem utal , a párját utalja valamiért ránk most nagyon haragszik. Egyedül húgom az aki meg úgy ahogy tud vele kommunikálni.

Voltunk hazi orvosnál , rengeteg helyről érdeklődünk, de mindenki azt mondja , hogy amíg nem On es közveszélyes vagy nem ismeri be , hogy beteg addig nincs mit tenni!

Remelem nagyjából össze szedetten írtam le , nagyon mérges vagyok, utalom hogy ennyire tehetetlenek vagyunk!!!!

Nincs kényszerkezeles ok, de akkor mit csináljunk??? Teszem hozza a munkáját is ez miatt vesztette el.

Alkoholt 10 éve rendszeresen fogyaszt , persze a legolcsóbb kannás bort az elmúlt 1 évben. Az hogy most is , azt nem tudjuk mert pénze nem igen van.

Mikor nekünk jött akkor viszont ivott , mert ott volt az üveg az asztalon , de nem tudjuk mennyit .

Kérem valaki segítsen!

Nem akar pszichiatert , édesanyja skizofrén volt mikor o volt fiatal , es nem akarja hogy öt is leszedaljak, es úgy járjon mint O , mert neki nincs baja. Azt mondta akkor inkább magába szúrja a kést….



2021. dec. 2. 13:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Gyámság alá kellene vetetni, onnantól nem ő dönt a kezelésről! Ne hagyjátok, hogy lerázzon titeket a háziorvos! Csináljatok videókat és hangfelvételeket!
2021. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Legközelebb ha mentek hozzá, az első pillanattól kezdve, még mielőtt becsengettek, kezdjétek el felvenni a történéseket, ezt pedig a mentő/rendőrség kiérkezésekor mutassátok meg.
2021. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Gyámság alá akkor lehet , ha már van legalább valami a kezünkbe ami bizonyítja , hogy valami nem oké. Nagyon bonyolult és hosszadalmas ez a sztori. Először el kell valahogy juttatni kezelésre , utána úgyis ez fog jönni. De addig ezt nem tudjuk elindítani.

Már van pár “bizonyítékunk”. Talán ma történik valami , akkor meg mutatja a gyermekjólét és a párja a mentősöknek meg a rendoroknek. De ha el is szállítják felek nem tartják bent , és akkor ott vagyunk ahol a part szakad.

2021. dec. 2. 13:18
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Ne akard azt H gyógyszerezzek ,megmondom miért.ha arra el kezd inni,akkor ko.most is bolond de ha antipszichotikumra iszik azt ne akarjátok, veszélyes lehet,sőt biztos.sima antidepresszáns plusz pia is megörjiti az embert. Rehabra van szuksege,elitta az agyàt.ezek a fajta emberek nagy manipulatorok. Gyámság alá tetetni hülyeség.senkiben sem fog bízni és elvesztitek teljesen.a legtöbb amit tehettek,a gyereket elvenni tőle.es csináljon amit akar egyedül.sajnos vannak emberek akiket nm lehet megmenteni.
2021. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Valószínűleg örökölte a skizofréniát, paranoid skizofrén lehet. Sajnos ugyanebben a cipőben járok az apámmal, nincs betegségbelátása, hallani sem akar kezelésről, ellenséges, kényszergyógykezelés pedig nincs. Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy gyűjtsétek a bizonyítékokat, és minden adódó alkalommal hívjátok ki a mentőket. Hátha egyszer kifog egy normális kezelőorvost, aki nem engedi el rögtön, hanem benntartja és akkor a bizonyítékokkal a kezdetekben esetleg meg tudjátok vele - a kezelőorvossal- beszélni, hogy bizony kezelésre van szüksége.

Talán még zártosztályra is kerülhet, ott pedig bírói szemle van.

2021. dec. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én csak azt szeretném , ha rendbe jönne. És az valószínűleg gyógyszerek nélkül nem fog sikerulni. Igen, iszik. De nem úgy kell elképzelni , mint egy le robbant alkoholistát. Tehát az , hogy el itta az agyat , az egyelőre rá nem igaz. Nem védeni akarom, de tényleg nem az a fázis még.

Nem tehetem meg, hogy hagyom. Édesanyám. Akármilyen is , muszáj segíteni neki. A gyermek nincs nála. De egyedül van a házban , se munkája se semmije.



Igen, Én is azt gondolom hogy örökölte. Legalábbis a hajlamot es valami most ki váltotta ezt. Most a tegnapi nap folyamán elértük , hogy a gyermekjólét is ki ment hozza meg a párja és megint elvittek a mentők. De legalább most Győrben van, ahol bent is tartottak. Kiváncsi leszek mi lesz a vége. Csak nem tud megvezetni szakorvosokat is.

Ha nem lesz változás nem tudom mit tehetnénk még…..

2021. dec. 3. 10:24
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

Az jó hír, hogy bent tartották! Ideális esetben ilyenkor megfigyelik, beszélgetnek vele, és beállítanak neki egy gyógyszert, ami pár hétbe is beletelhet, hacsak a covid miatt nem dobálják ki az embereket.

Majd jelentkezz, hogy hogy alakult!

2021. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindenképpen.
2021. dec. 4. 16:10
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon fontos, hogy legyen betegségbelátása és szedje a gyógyszert. Van injekciós is, azt ritkábban kell. Ha nem szedi, nem lesz normális soha.
2021. dec. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy az a legfontosabb.

Csak remélni tudom , hogy lesz betegségbelátása…

2021. dec. 5. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!