Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek most miért van...

Szerintetek most miért van olyan sok öngyilkos fiatal?

Figyelt kérdés
2021. dec. 5. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem elég egyértelmű. Mellesleg nem vagyok benne biztos, hogy több van. Csak most a média többet foglalkozik vele.
2021. dec. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert hiaba mondja mindenki, hogy kerjunk segitseget, amugy tokre nincs semmilyen segitseg... :\
2021. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akarcsak felnott
2021. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha hülye vagy, meg ne hisztizz ellátás ezt vonja maga után, utána nézhetik hülyének de az már kevésbé érinti. Ha nem basztatnák a másikat meg komolyan vennék ha baja van, akkor nem lenne ennyi. Persze ez a vegyél meg mindent és légy boldog világ rátesz egy lapáttal.
2021. dec. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kapitalizmus szerintem is rátesz egy lapáttal: attól, hogy valakinek megvannak a trendi cuccai, szép lakása, anyagilag támogató családja még nem fog általuk kiteljesedni. Mindig azt hajkurásszuk, amink nincs, a negatívra fókuszálunk: egy ember, akit nem kaphatunk meg, egy drága tárgy, hiányzó tudás. A pozítív eltörpül mindig a hiány mellett. A szülők szintén sokat dolgoznak sokszor olyan munkában, amit nem szeretnek igazán (sima irodai aktatologatás, mások kiszolgálása pl.) és a fiatalok is ezt látják, hogy rájuk is ez vár. A tanárok általában ignorálják a jeleket, aztán amikor meghallják, hogy depressziós a diákjaik fele, vagy ne adj isten, valaki öngyilkos lett, mindig úgy tesznek, mintha ez annyira elképzelhetetlen lenne. A bátorítás, pozitív visszajelzés hiánya is hatalmas probléma szerintem: a társaik, a tanárok és a szülők is hajlamosak felhozni, ha valaki mondjuk hibázik, de a sikerért meg nem kapnak elég elismerést (ez apró siker is lehet). Az igazi barátok hiánya is rettenetes, sok barátság csak panaszkodások, mások kibeszélésén és az iskolán alapul. Végül pedig gyakran hasonlítjuk másokhoz magunkat, más mindig szebb, okosabb, van szerelme ami nekünk lehet nincs, úgy tűnik, mindenki előrébb tart az életben, még sokak lelki állapota régóta stagnál. A közösségi médián mindenki a jó oldalát mutatja, vidámnak látszik, sokan azon gondolkodnak, de jó nekik, hogy ilyen boldogok, pedig mindeg csak látszat (nem mindig látszat, de sokszor!).
2021. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!