Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak itt még rajtam kívül...

Vannak itt még rajtam kívül boldogtalan, huszonéves fiatal lányok? Akár fiúk is? Mi zajlik bennetek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 30. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem azt az életet elem, amit szeretnék, és úgy érzem nem tudok rajta változtatni, pedig régóta próbálkozom.
2021. jún. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Voltam ebben a cipoben. 21 evesen elvesztettem anyamat, ami egy evekig tarto depressziot eredmenyezett. Ugy ereztem, hogy cserbenhagytam ot es hogy nem vagyok erdemes a boldogsagra.


Aztan valahogy sikerult kikecmeregnem ebbol. Emlekeztettem magamat ra, hogy meg elottem az elet es hogy rengeteg lehetosegtol zarom el magamat a viselkedesemmel. Szep lassan lettek uj celjaik, elkezdtem edzeni, megjott az eletkedvem ujra.


Barmilyen remenytelen foshalomnak is tunhet az elet, van kiut ebbol a remenyvesztettsegbol.


Kerdezo, benned mi zajlik eppen?

2021. jún. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Sorra elcsesztem minden fontosabb döntésemet. Gyűlölöm magamat érte, nem tudom megbocsátani, hogy ilyen vagyok. Fizikailag és lelkileg is megbetegít.
2021. jún. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Én se fiatal nem vagyok, se lány, viszont van egy tanulságom nektek egy fél évszázados utazás után.


Az életet nem könnyű véglegesen elszúrni. Mindenki követ el óriási hibákat és sok-sok rossz döntést is hozunk életünk során. (Ó, ha tudnátok! :)) A csüggedt ember legnagyobb baja, hogy befordul, és nem keresi a kijáratot, hanem utálja vagy sajnálja magát. De mindenki bűnös, mindenki hibázik: nem a tankönyvi "ideális élet" a cél, hanem a tartalmas, lehetőleg önzetlen létezés.


Az a vicces, hogy minden út kivezető út. Én bármerre mozdultam vagy csak sodródtam az ilyen depikből, mindig működött, ha új emberek és új helyzetek adódtak belőle.


Az önsajnálat csak önzés, de odakint mindig kavarog a világ, milliónyi új ember és új helyzet van. Elég csak pár lépésnyit eltávolodni a magunk bajától, és máris beszippant a nagy körforgás.


Akkor majd persze más bajunk lesz, de az egy új történet. :D

2021. jún. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Az önsajnálat és önutálat közeli rokonok. Azon tépelődünk, hogy "mi lett volna, ha..."


"Ha rendesen tanulok, felvesznek az egyetemre, és most orvos lehetnék Tenerifén."


Ezekben a tépelődésekben az a hiba, hogy nem tudhatjuk, mi lett volna valójában. Lehet, hogy felvesznek, aztán elüt a busz. Vagy tényleg lediplomázol, eljutsz Tenerifére, de alkesz lesz a férjed, aki minden nap megver. :) Remélem, érthető a példa: az élet annyira összetett, hogy sosem tudhatjuk, mi lesz, és pláne sosem tudhatjuk, mi lett volna.


Amikor sajnáljuk-utáljuk magunkat, a feltételes múltban vergődünk. A múltbeli hibák arra azért jók, hogy tauljunk belőlük magunkól és másokról, de kb. ennyi.


A megoldás a jelenben van, a következő mozdulatban és döntésben, amit korábbi döntéseink tanulságai mentén hozunk meg. (#4 voltam, bocs, ha sok :))

2021. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
#5-öst kiegészíteném annyival, hogy bár a múltat megváltoztatni sokszor nem tudjuk és van rengeteg dolog az életben, amire nincsen hatásunk, ezeken nem éri meg kattogni. Amire viszont van hatásunk az az, hogy most a jelenben milyen döntéseket hozunk, illetve hogy hogyan reagálunk egy-egy fontosabb életeseményre. Ez a döntés mindig a miénk és sokkal célszerűbb azon gondolkodni inkább, hogy ezeket a mostani döntéseinket hogyan hozzuk meg, hogy később jobb legyen nekünk. Nem biztos, hogy ettől még később jobb lesz, de már maga a tudat, hogy te egy eseménynek a számodra egy optimális végkimeneteléért dolgoztál, sokat számíthat ahhoz, hogy tiszta legyen a lelkiismereted (legalábbis nálam így van. ha tudom, hogy igyekeztem jó döntést hozni és a tőlem telhető legtöbbet megtettem érte, akkor már nyugodtan és boldogan alszok)
2021. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Szia, igen, itt vagyok.


Sok okom lehetne arra, hogy boldog legyek, viszont nagyon magányos vagyok, és ez nagyon elszomorít.


21F

2021. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én huszonéves srácként vagyok így (22 éves vagyok).
2021. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!