Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Magamra maradtam.

Mit tehetnék? Magamra maradtam.

Figyelt kérdés
Nem akarok suliba menni, mert nagyon erősen szociális fóbiám van. A szüleim nem értik meg, azt mondják csak lusta vagyok, telefon függőségem van stb. és azért nem akarok bejárni. Kértem hogy vigyenek pszichológushoz, nem akarnak, mert szerintük nincs semmi bajom és csak pénzkidobás. Iskola pszichológus nincs, szóval ez a lehetőség is kizárva. Utálom az osztálytársaimat, mert bántanak. Beszéltem az ofőmmel, azt mondta szóljak a szüleimnek. Anyám konkrétan kijelentette hogy nem érdekli mi lesz velem, az én bajom ha nem akarok iskolába járni, ő nincs amit csináljon. Már élni sincs kedvem, annyira kilátástalan helyzetben vagyok, meg akarok halni. Komolyan öngyilkos leszek egy nap. Már annyi hiányzásom összegyűlt, hogy évet fog kelleni ismételjek már másodjára.

2021. dec. 10. 11:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Hova mehetnék? Kitől kérhetnék segítséget?
2021. dec. 10. 11:52
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Mindenhol kell lenni iskola pszichológusnak! LEhet, hogy nincs ott fizikailag a suliban, de elérhetősége meg kell legyen! Osztályfőnökhöz fordulj!
2021. dec. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Senior Séf ***** válasza:
24%
Benjamin Spock ide, Benjamin Spock oda, a faterod helyében alighanem kiosztanék egy atya pofont.
2021. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudják a szüleid hogy szociális szorongásod van? Mert az egy betegség.Nem lustaság.Valós probléma,és komolyan kell venni,mert a negatív hatások rossz felé sodorják az egyént,és ki fog hatni a felnőttkorára is.

Ha nem tudják mond el nekik és utána olvasnak és belátják hogy nem csak lusta és lehetetlen vagy.Ha tudják akkor meg szégyelljék magukat hogy a gyerekük mentális beteg és tojnak nagy ívbe a fejére.

A szociális fóbia kezelhető,vagy legalábbis szinten tartható.Megfelelő kezeléssel,hozzáállással sokkal jobb lehet az életed mint amilyen most.

2021. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

11:53

Beszéltem már az osztályfőnökkel, ő mondta hogy jelenleg nincs az iskolának pszichológusa, és azt mondta szóljak a szüleimnek, hogy vigyenek ők pszichológushoz.

2021. dec. 10. 12:11
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Ne legyél öngyilkos, semmikor se!!! Az egyáltalán nem jó megoldás!!!

Gondolj arra, hogy minden rendben lesz!!

2021. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Kérd meg az ofődet, hogy beszéljen a szüleiddel. Akár hívja be őket fogadóórára és mondja azt, hogy mint pedagógus, úgy gondolja szakértői segítségre van szükséged, érdemes lenne pszichológushoz küldeni téged.


Az tlejesen hétköznapi, ha valaki azt mondja, hogy nincs kedve suliba menni. A szülők képtelenek ezen túllépni, azt se vennék észre, ha naponta megvernének téged a suliban. "jaj, hát katona dolog, üss vissz anekik!" mondanák.

De ha egy felnőtt ember mondja nekik ugyanazt, amit a gyerek, akkor már komolyan veszik.


És ez kva szomorú, de tény, hogy sok szülő nem hisz a saját gyerekének.

2021. dec. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 7-essel! Ha a szüleid nem hajlandóak ezzel a problémával foglalkozni a te kérésedre, akkor az osztályfőnök szóljon nekik!

És ha ennek ellenére nem hajlandóak, akkor az ofő bekapcsolhatja a gyermekvédelmi felelőst.

2021. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az ofőm nem törődik velünk, konkrétan lesz@rja az osztályát, eddig még 1 osztályfőnöki óra sem volt megtartva jóformán, úgy kezel minket, mint minden más osztályt, csak tanárként, nem osztályfőnökként.
2021. dec. 10. 14:04
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Fakkk...

Akkor esetleg egy szaktanár aki kedvel téged? Vagy csak simán figyelmesebbnek tűnik.

AKárhogy is, kell egy felnőtt "szövetséges" aki felhívja a problémára fa figylemet. Akár a gondnok is lehet az a kisvakondos ruhájában, teljesen mindegy, arra még ő is jó, hogy szóljon, hogy "miért nem figylenek erre a gyerekre?" És ha megkérdezik tőled, miért kellett a gondnokot belevonni, megmondod, hogy azért, mert senki nem hajlandó meghallgatni, elhinni, hogy problméád van, foglalkozni vele.

2021. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!