Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kényszerbetegség vagy...

Ez kényszerbetegség vagy valami mást?

Figyelt kérdés
Minden ami eszembe jut,tényleg minden zenék címe,kaják neve,játékok neve,mit hogyan csináljak,mim van,mit nézek át,mim nincs,mit tettem ma,stb.mindent fel kell írnom aztán lefenykepezni telefonnal,de egy nap múlva mindent atnezek és bekepzelem hogy nincs meg,ezen szorongok egész nap,hogy valamit kihagytam.Minden tárgyamra túlzottan vigyázok,ruhára,telefon,még jelentéktelen dolgokra is,minden úgy kell legyen ahogy én elképzelem.Napokig rágódok sokszor azon hogy vajon nem karcolodott meg a telefonom,nincs e elszakadt a ruhám,stb.holott tudom hogy minden rendben,egyszerűen nem megy ki a fejemből.Ezek a mániák odáig fajultak hogy reggeltől estig ezekkel foglalkozom,és csak emiatt nem egyszer öngyilkos akartam lenni.

2021. dec. 12. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyet árulj el: hogy a francba nem mentél még el a pszichiátriára, miközben pontosan tudod, hogy ott a helyed?!
2021. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1-es járok pdzichiaterhez fél éve depresszióm miatt de ezt még nem mondtam el mert félek,hogy hülyének néz.
2021. dec. 12. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most ha csúnyán akarnék fogalmazni - nem sértő szándékkal, inkább viccesen - a pszichiáterhez eleve valamilyen szempontból hülyék járnak, tehát nem fog meglepődni. Ha egészségesekkel akarna foglalkozni, nem pszichiáternek ment volna. Mondd el neki, mert a pszichiátriai tüneteket nem tudják testileg vizsgálni (jó, van, amelyiket igen) tapintással, műszerrel, csak abból tud az orvos kiindulni a diagnózis felállításához, amit elmondasz neki. Márpedig hatékony gyógyszerezés megfelelő diagnózis nélkül nincs. Ha továbbra is vannak öngyilkossági gondolataid, akkor azokat is mondd el. Kapsz mind antidepresszánst, mind szorongásgátlót?
2021. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor feleslegesen jársz pszichiáterhez... Áruld már el, hogy mégis miért nézne hülyének? Minden nap mentális betegekkel foglalkozik, ez a munkája. Nálad jóval súlyosabb állapotú betegeket is ellát, a tied (kényszerbetegség) egy teljesen "szokásos" eset.
2021. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg Cipralexet és Olanzapint kapok.Nagyon el szeretném mondani mert nekem ez nagyobb probléma mint a depresszió szóval ő a kisebbik problémámat kezeli sajnos.
2021. dec. 12. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát hajrá, legközelebb, mikor megkérdezi, hogy vagy, kezdd ezzel!
2021. dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!