Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lassan érdemes lejönni a...

Lassan érdemes lejönni a netfüggőségről?

Figyelt kérdés
Úgy értem egyik napról a másikra, vagy folyamatosan kevesebb dolgot böngészni, amikről már tudom hogy rossz hatással van? Többek között ez az oldal is. Nem feltétlenül nézek mindig idiótaságokat, de van az is benne bőven. Olyan youtube videók, amik önmagukban nem károsak, de irrelevánsnak tűnik az a dolog jelenleg az életemmel kapcsolatban, rövid távon semmiképp sem segít a fejlődésben. A tudatalattimba valahogy biztos beépülnek az elemek, ezáltal lehet hogy pozitív hatással van rám hosszú távon, de jelenleg csak szenvedek miközben állandóan csak böngészek. Várom már hol van az a pont, amikor végre felhasználhatom az összegyűjtött információkat a javamra, de mintha sosem jönne el. Elvégre egyik napról a másikra kellene abbahagynom a felesleges netezést vagy lassan kiiktatva napról napra?
2021. dec. 14. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szakvélemény, csak magánvélemény, én akkor vagyok itt gyakran, ha különben szorongok, és szerintem csak akkor tudsz lejönni a netről, ha már nem szorongsz annyit. Különben fogsz találni valami más függőséget.
2021. dec. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Minden fajta függőségről úgy lehet leszokni,ahogyan rászokott az ember.Így van ez mindennel,pl. először csak keveset használsz valamit,azután kezdesz rászokni,egyre több kell,utána már az is kevésnek számít,és megint csak még több,és többet használsz,végül függővé válsz,és már létezni sem tudsz nélküle,mert már annyira beivódott az agyadba ez a cselekvés,hogy te is elhiszed hogyha abbahagynád akkor belepusztulnál.Nos a leszokásnál is ugyanezt kell csinálnod,csak visszafelé haladva.
2021. dec. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
Kicsit ennél bonyolultabb a "leszokás sztem. Főleg a genZ nek,ok ebbe nőttek fel,nincs előző életük.marmint net előtti és utáni.lassan 21eve fertőzött meg a net,és amennyire hasznos annyira az ördögtől való.magyaran lehet tanulni tényleg bármit, bárkivel kommunikálni a földön, cserébe elveszi a szabadidőd,túl sok információ jut az agyba emiatt is a sok szorongo ember.nm beszélve a mindenféle aberalt p+rnorol, szoszerint tönkre teheti a fiatalokat. Teljes mértékben elhagyni megvonási tunetek nélkül nm hiszem H lehet lerakni a netet,mert akkor mondjuk tvznek,cigiznek isznak stb más szerhez nyúlnak az emberek mert így vagyunk programozva.egyedul talán az segíthet ha vki szereti a természetet és ott próbál feltöltődni.oseink napi 12-14orakat dolgoztak.nekunk minden a seggunk alatt van szoszerint.tobb szabadlevegon lévő testmozgás,zene hallgatás,naploiras,bármi ami nm kötődik a nethez.en ilyenkor azon agyalok mit csináltam 14evesen,bicajoztam,könyveket olvastam,rajzoltam barátokkal voltam.mindenki saját magának állítja össze a 24orat, legalább napi 2ora offline kezdésnek sztem jó,aztán ezt emelni.ha sovarogsz a netezesert, akkor irány a könyvtár.stb.es mindennap mozgás.az élet túl rövid sajnos.ahogy idosodsz nm arra fogsz emlékezni mit néztel netflixen hanem hogy pl milyen jót turaztal a közeli erdőben.
2021. dec. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!