Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szellemi kimerültség?

Szellemi kimerültség?

Figyelt kérdés

Szellemi munkát végzek. Általában napi 10 órát bent vagyok a munkahelyemen. Mostanában azt érzem, hogy bent is egyre nehezebb a munkára koncentrálni, többet hibázom. Hazaérve szinte már csak aludni van erőm. Napi 8 óra alvásom meg van szinte mindig és van, hogy hétvégén is egész nap pihenek mégis kimerült és fáradt vagyok.

Mi lehet a gond? Mit tehetnék ellene?



2021. dec. 14. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szedsz vitaminokat? Hogyan etkezel?
2021. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam én is, múlt héten lebetegedtem, itthon voltam 2,5 napot, csütörtökön bementem, pentek, szombat, vasárnap megint itthon. És segített. Plusz elkezdtem c vitamint is szedni, így jobban bírom. Ha teheted menj el szabadságra. Ha nem, akkor szedj c vitamint, b vitamin komplexet, magnéziumot. Ezek segíthetnek.
2021. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

A vitaminok egy ideig segítenek. A te kimerültséged már segélykiáltás a szervezetednek.

Szinte lehetetlen olyan munkahelyet találni mely jól fizet és marad idő más fontos dologra is.

Képzeld el már tíz évvel ezelőtt azt mondta az emberek többsége, nincs ideje megismerni a Bibliát.

Pedig ez az életben maradásuk záloga a közelgő nagy nyomorúságban.

1János 2:17."A világ elmúlik és annak kívánsága is de aki Isten akaratát cselekszi megmarad örökké."

2021. dec. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
napi 10 óra szellemi munka sok. egyszerűen nem bírja az emberi idegrendszer.
2021. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eddig azt hittem csak én gondolom soknak, túl nyafogós vagyok és gyenge hiszen más napi 12 órában végez fizikai munkát. Ehhez képest én "csak" ülök. De nagyon sokan mondják, hogy sok ez a 10 óra..
2021. dec. 22. 21:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Elkezdtem B vitamint szedni, úgy érzem sokat segít köszönöm a tippet!
2021. dec. 22. 21:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

C,B,D vitaminok, kalcium és magnézium.

Igyekezz ezeket gyümölcsökből, természetből, húsokból kinyerni, de

2021. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

uups elnézést lemaradt a válasz vége, 7es vagyok.

Nyilván lesz olyan pl télen a D vitamin, amikhez nem jut hozzá olyan mértékben a tested, mint kéne. Erre teljesen jók az étrend-kiegészítők, vitaminok.

Próbálj meg egy kis mozgást is belevinni a mindennapjaidba, akár 10 percet ha tornázol, az is nagyon sok energiát tud adni!

2021. dec. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Végezz fizikai munkát a szellemi munka helyett.
2022. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Vitamin+végezz fizikai tevékenységet.
2022. szept. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!