Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy a...

Honnan tudhatom, hogy a megfelelő pszichológusnál vagyok?

Figyelt kérdés

Sokszor látok itt olyan hozzászólásokat, hogy mennyire nehéz jó pszichológust találni és sokan váltogatják.

Ti honnan tudtátok, hogy nem ő a megfelelő?

3 hónapja járok hozzá, lényegbeli változást nem vettem észre, de jól esnek a terápiák. Szorongással és szociofóbiával fordultam hozzá. Amit mondok neki jegyzeteli, nem felejti el. Néha látom rajta, hogy fáradt, de hát ő is emberből van. Kérdez és vannak megjegyzései, de például tanácsokat, "házi feladatokat" amikkel legyőzhetném ezt az egészet nem szokott adni. Egyébként a közelben még 3 pszichológus van, mind kevésbé képzettek, ő a legfelkapottabb.

Úgy érzem nekem ő megfelel, másrészről viszont másnál nem is voltam, úgyhogy nincs összehasonlítási alapom.

Szerintetek ennyi idő alatt kellett volna, hogy történjen valami vagy majd szépen lassan?



2021. dec. 15. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Speciel en ket (ferfi) tb alapu pszichologust is otthagytam. Foleg az ido miatt, mivel hat hetente adtak idopontot amivel nem javultam. Az elso kb megsertett, es elveszett a bizalmam fele, a masiknal pedig azt ereztem nem vesz komolyan es ott is emiatt meg az ido miatt hagytam el.


Most azt erzem helyben vagyok egy nőnél. De en ugy kerestem pszichologust hogy kompetens legyen a problemamban. Pl en szorongok, szexualisan is problemaim lettek, igy olyat kerestem aki szexualpszichologus/szorongas temaban jartas es tapasztalt pszichologus legyen.

Szerintem ezek a konkretumok fontosak, az enyem eskuszom olyan (mivel az elethelyzetunk sokban hasonlo) mint egy tamogato “barat” de megis egy komoly szakember. Sokat segitett mar a masodik alkalmam hogy tisztan lassam honnan ered a problemam

2021. dec. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az idő nálam is egy kicsit probléma, de épp fordított helyzetben. Sok kliense van és van, hogy csak két hetente tud időpontot adni. Én viszont egy intenzívebb terápiát szeretnék. Kb. még egy évig tudok járni hozzá, addig szeretnék valamilyen szinten pontot tenni a dolog végére.

Ezek szerint nálad konkrétan megvolt a határ a jó és a rossz szakember között. Gondolom az első kettőnél nem az volt a gond, hogy férfiak és nem is kellene, hogy nemtől függjön, de ha szexuális problémával fordulnék pszichológushoz, nőként én szívesebben beszélném meg egy másik nővel.

2021. dec. 15. 19:44
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

En is egyetlen pszichologusnal voltam, nekem sem volt osszehasonlitasi alapom.

A masodik alkalom elejen ereztem, tudtam, hogy jo helyen vagyok nala. Hatalmas panaszaradat utan kozolte velem, hogy perfekcionista vagyok, pedig a panasznak koze nem volt ilyenhez. Nem arulta el a titkot, hogy mibol szurte le :)

Amik miatt meg ereztem, hogy jo helyen vagyok:

- figyelt ram, emlekezett azokra, amiket mondtam, pedig nem is jegyzetelt az elejen

- szuper kerdeseket tett, objektiven kozelitette meg a temat

- pironkodas nelkul tette fel a nekem intimnek szamito kerdeseket

- ereztem, hogy feszegeti a hataraimat

- nem tudtam olyat kerdezni tole, amire ne lett volna valasza. Volt, hogy utana kellett neznie valaminek, de azt megtette, es magatol hozta szoba

- mindig nyitott volt arra, amit mondtam, es ha egy harom hettel korabbi dologra akartam visszaterni, mert az foglalkoztatott, akkor arrol beszeltunk

- ha epp nem voltam beszedes hangulatban, azt is tudta kezelni

- mindig ott volt a megbeszelt idoben, a 3 ev alatt talan csak 3-szor tettuk at az idopontot

- nekem az is szemet szurt, hogy soha nem mondta azt, hogy bizzak benne. Nekem ez sokat jelentette, mert elotte mindig ezt hallottam, mikozben az illetoben nem lehetett megbizni :(

- ha egy konfliktusomrol beszeltem neki, objektiv maradt, nem allt senki melle, hanem megvilagitotta a masik szemszoget

- elmondhattam neki azt, hogy mik zavarnak az uleseink kapcsan, es nem sertodott meg rajta :)

Kezdetben a vegtelen nyugalmat es a kihivasokkal teli beszelgeteseket elveztem. Nagyjabol 1 ev utan vettem eszre azt, hogy maskepp reagalok a valo eletben :)

Ha keresnem kellene valakit, nekem a fentiek fontosak lennenek.

2021. dec. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet pontozni, de a ferfiakhoz eleinte szorongasokkal mentem. Nemtol fuggetlenul de igenis fontos hogy neked mi a komfortos: ugyanugy megosztottam az eletem a ferfi pszichologussal is, de a novel (nokent) bensosegesebb volt, a szexualis problema meg plane
2021. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Egyebkent en maganba jarok es sajnos iszonyat draga, de hetente uleseztek es nem kell varni ennyi idot: szerintem nalad is ez a problema hogy ket ules kozt tul sok ido telik el ezert se latod az intenziv fejlodest
2021. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Csak van valami változás, legfeljebb nem tudatosul. Biztosan csökkent már a szorongásod és a szociális fóbiád!
2021. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kettes, köszönöm a hasznos infókat. Tényleg szuper pszichológusod lehet. :)
2021. dec. 16. 17:28
 8/10 A kérdező kommentje:

Az enyém is elég drága, legalábbis a jelenlegi fizetésem mellett.

Igen, abban van valami, hogy ritkán járok hozzá és nem érzem a folytonosságot. Volt, hogy a két hét után annyira távolinak tűnt az előző alkalom, hogy úgy éreztem, mintha először mennék hozzá. Persze ilyenkor is előjön a szorongás, nem tud annyira oldott lenni a beszélgetés. Meg ilyenkor abban a két hétben túl sok minden történik, és a történtek elemezgetésén kívül már nem jut időnk mélyebbre ásni, múltra, álmokra, stb...

Ment a zöld kezecske mindenkinek.

2021. dec. 16. 17:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a nehéz az emberekkel való munkában, hogy mindkét fél ember, mindkettőnek van egyénisége, személyisége, véleménye, világnézete, befolyásoltsága, stílusa, stb. Ha ezek nagyon nem illenek össze, az gyakran elég hamar kiderül. Viszont, ha nincsenek komoly ellentétek, diszharmónia, akkor akár úgy is tűnhet, hogy működik a munka kapcsolat, miközben ettől még egyáltalán nem biztos, hogy a megfelelő hatással vannak egymásra.


Pláne előre/közben nehéz tudni, hogy a megfelelő pszichológusnál vagy. Általában utólag, az eredmények segítenek megítélni, hogy megfelelő volt-e vagy sem. De ez minden emberi kapcsolatra igaz. Egy párkapcsolatban is lehet, hogy jól érzed megad, de 10 év múlva lehet, hogy már úgy fogod értékelni, hogy csak vesztegetted az idődet, mert egy másik párral már akkor is jobban haladtál volna, máshova lyukadhattatok volna ki. De ez ott és akkor nem mindig látszik az ember számára ilyen tisztán. A pszichológusokkal is elég hasonló a helyzet.


"abban a két hétben túl sok minden történik, és a történtek elemezgetésén kívül már nem jut időnk mélyebbre ásni, múltra, álmokra, stb"


A pszichológus azzal dolgozik, amit te oda viszel hozzá. Ha az előző hetek/napok eseményeiről kezdesz beszélni, akkor azt kezdi el kielemezni veled. Ha részletesen, nagy mélységben kezded el kivesézni ezeket a dolgokat, akkor ezekbe fog beleásni, ezekre fog reagálni.

Ha ezeket te előre átnézed, átgondolod, összefoglalod 1 mondatban, vagy eldöntöd, melyik mennyire fontos és jelentőségéhez mért súllyal akár ki is hagyod, vagy épp csak megemlíted és tovább lépsz, akkor több idő marad más dolgokkal foglalkozni. Ha ezekbe a dolgokba be tudod kötni, hogy milyen korábbi, múltbeli, egyéb dolgokkal érzel kapcsolatot, akkor el tudtok indulni abba az irányba.


Ha azt mondod, hogy sok minden történt a múlt héten, de nem olyan fontos, foglalkozzunk most ezzel és ezzel, akkor azzal fogtok foglalkozni gondolom.


"lényegbeli változást nem vettem észre"


Arról beszélgettél vele, hogy mi lenne az a változás, amit szeretnél elérni, miben tudnád/szeretnéd mérni a változást/eredményt és hogyan tudnátok ezt elérni?


"tanácsokat, házi feladatokat amikkel legyőzhetném ezt az egészet nem szokott adni"


Miért nem veted fel neki, hogy adjon ilyeneket? Mondd meg, hogy szeretnél aktívabban haladni, intenzívebben foglalkozni, komolyabb eredményeket elérni.


"a közelben még 3 pszichológus van, mind kevésbé képzettek, ő a legfelkapottabb"


Nem biztos, hogy a legképzettebbel tudtok legjobban együtt dolgozni. A legfelkapottabbra meg pláne nem feltétlenül igaz. Attól, hogy valaki sok embernek bejön, még nem biztos, hogy számodra is az a megoldás.

2021. dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
A pszichológus nem ad tanácsot, ez nem az a foglalkozás. Kifejezetten hiba lenne, ha adna. Házi feladatokat te is tudsz magadnak adni, nem olyan nehéz kitalálni, hogy szorongás, szociális fóbia esetén például beszédbe kell elegyedni másokkal. Ha ezt megteszed, akkor az eredményekről, rossz vagy jó érzéseidről beszámolhatsz neki, és ő jó esetben támogatni fog ezekben az új utas kísérletezéseidben.
2021. dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!