Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelki bajok-pánikroham?

Lelki bajok-pánikroham?

Figyelt kérdés

Mennyire van összefüggéssel a két dolog?


Sajnos apám alkoholista plusz nyugtatókat szed. Elég zűrös másfél éven vagyok túl, amit talán nem sikerült még feldolgozni. Kikészít ez az énje engem meg a mamámat is, idegroncsok lettünk, állandó idegeskedés, hitegetés, gyomorideg, aggódás, csalódás, fájdalom..

Én mindig ott voltam mellette, amikor nem volt magánál én segítettem, mindig telefonálok vele, pedig úgy érzem közbe hogy felrobbanok…. És persze ezek után bűntudatom is van, amit nem értek. Be kell lássam kevés vagyok, nem fog megváltozni még miattam se..

Tegnapi nap folyamán összevesztünk durván, utána az egekbe volt a pulzusom és alig láttam az idegtől. Mielőtt lefeküdtem volna még mindig rosszul voltam.. utána jött a pokol. A fejem majdnem szét robbant, úgy éreztem agyvérzést kapok, a szívem kalapált, alig kaptam levegőt, fájt a mellkasom, hányingerem volt azt se tudtam mit csináljak.. És sajnos több is volt, egész éjjel nem mertem elaludni, fél 6-ig voltam fent.

Orvosnál még nem jártam, ezelőtt kb 2-3 időszak volt amikor többször jött ki, plusz covid alatt is volt egy pár


Mennyire lehet kapcsolatban a kettő dolog? Tényleg kitudja váltani ez a dolog nálam, vagy mit akar üzenni a testem? Nem nagyon tudom hova tenni az érzéseimet, nagyon sok minden kavarog, mivel nem csak apám okoz fejtörést hanem családom több tagja is ( köztük anyumék is ) alkoholista, senkivel nem tudok erről beszélni családon belül.

Ráadásul ott vannak a saját dolgaim is plusz az egyetem,munkahely stb

Tudnátok tippeket mondani ha megint kijön egy ilyen roham mit csináljak? Próbálom kontrollálni de borzasztó, előre félek az estétől

Mi tévő legyek hogy csillapodjanak ezek a “lelki bajok”?

Köszönöm előre, kérlek bántó válaszokat ne!

20/l



2021. dec. 16. 20:03
 1/1 Hungarien13 válasza:
78%
Nekem is hasonló van, el kell engedd sajnos és menj el pszichológuhoz, én egyiket se merem megtenni még, de úgy gondolom csak úgy lehetsz jobban, ha a próblémába maradsz semmi sem fog segíteni.
2021. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!