Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fog ez valaha változni?

Fog ez valaha változni?

Figyelt kérdés

Sajnos két hónapja elvesztettem két családtagomat,akik a világot jelentették nekem.

Azóta mintha árnyéka lennék önmagamnak, semmi sem érdekel,napi szinten az öngyilkosság jár a fejemben.Rokonok csak osztogatják az észt,hogy az élet megy tovább,senki sem érti meg,hogy tönkrement az életem és annyi lett a jövőképemnek is.Legszívesebben egész nap csak innék,pedig korábban megvetettem az alkoholt.

Egyszerűen nem motivál semmi,mert minden percben kínoz a szenvedés.

Szerintem egy ilyet nem lehet kiheverni. 22/N



2021. dec. 17. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet. Fog változni, idővel.
2021. dec. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%

Reszvetem. Megertem, hogy milyen nehez lehet.

Par eve mentem at hasonlon, de nem halaleset miatt. Egy olyan emberrel kellett megszakitanom a kapcsolatot (mergezo kapcsolat volt), aki addig az eletem nagy reszeben szerepet jatszott. Az eletem 80%-a hozza kapcsolodott, o volt a bizalmasom. Teljesen a padlon voltam emiatt, en is halovany arnyeka voltam onmagamnak, a munkamban is csak a minimumot adtam.

Egy ismerosom javasolta, hogy menjek el pszichologushoz. Annyira magam alatt voltam, hogy elmentem. O nagyon sokat segitett, ravilagitott arra, hogy egy gyaszfolyamaton megyek keresztul, es hagyjak idot magamnak. Az elso fel evben rettenetes duh volt bennem, es allandoan sirtam. Fel ev utan ez enyhult, de meg sokat gondoltam a tortentekre. Nagyjabol 9 honap utan ereztem ujra erot magamban. A pszichologus azt mondta, hogy kb 1 ev a gyaszfeldolgozasi ido. Nekem a barataim nem ertettek, hogy miert kattogok ezen, a pszichologus pedig soha nem kerdojelezte ezt meg. Ha beszelni akartam errol, beszeltunk rola. Emiatt is jo volt hozza jarni.

Hagyj magadnak idot, es ha ugy erzed, a rokonok, baratok nem ertik, keress fel egy pszichologust. Egyetertek az elsovel: idovel jobb lesz, addig pedig meg kell elni a szomoru dolgokat.

2021. dec. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!