Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia lenne?

Ez szociális fóbia lenne?

Figyelt kérdés
Nehezen ismerkedem másokkal és nehezen is barátkozom. A félelmem sokkal inkább abból fakad, hogy nem akarok másokat zavarni, nem akarom hogy idegesítőnek gondoljanak. Sokszor feszélyezve érzem magam társaságban és nem tudom mit is kéne mondanom. Poénkodni se tudok. Amiket olvastam, az alapján nem csak szimplán introvertált vagyok. A szociális fóbiáról viszont olyanokat is olvastam, hogy fél valaki boltba vagy emberek közé menni. Nálam szó sincs ilyesmiről. A munkavégzés is tökéletesen megy, inkább ott is az a bajom hogy magánéleti témákba senkivel nem bonyolódom bele és nem szoktam viccelődni. Fordítva pedig azt érzem, hogy mások se nyitnak felém. Nagyon rossz érzés. Az emberekkel való találkozásokat is azért próbálom minimalizálni, mert rossz tapasztalataim vannak. Utána valahogy senki se kíváncsi rám. Ez szociális fóbia?

2021. dec. 18. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Ha valaki már a boltba se tud bemenni, az már annak a minősített esete. Pszichológus a megoldás, aki felépíti az önbizalmadat, amit a szülői házban elvettek. De önmagadat is tudod erősíteni, beleállni helyzetekbe, szóba elegyedni szimpatikus emberekkel, mert mindegyik kicsi siker, párperces hétköznapi társalgás közelebb visz ahhoz, hogy hozzászokj az ilyen helyzetekhez. Más se beszél okosabb vagy lényegesebb dolgokról. Ajánlom Almási Kitti Bátran élni című könyvét, elérhető letöltve is.
2021. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért ez még nem az igazi, masszív, diagnosztizálható szociális fóbia.

Valószínűleg alkatilag befelé forduló, szorongásra hajlamos és szorongó, alacsonyabb önértékelésű ember vagy. Ha téged ez zavar, és/vagy akadályoz az érzéseid szerint, akkor lehet rajta dolgozni. Akár szakember segítségével is. Saját magad is dolgozhatsz magadon, de ahhoz olyan fokú erőfeszítés és tudatosság kell, hogy nem biztos, hogy külső segítség (pszichológus) nélkül sikeres lesz.

2021. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így hirtelen beugrott nekem az avoident personality disorder.

Persze 90%,hogy nem ez, de attól még rákereshetel.

2021. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ez maga a szociális fóbia, 3-as, csak egy másik néven.
2021. dec. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy AVPD-személy nem mindig szociális fóbiás. Képtelenek érzelmileg kötődni mélyebben emberekhez és eltolnak maguktól mindenkit félelemből. A szociális fóbiát lehet meggyógyítani pszichoterápiával(főleg csoportos), de egy AVPD-és személyt akárcsak a többi személyiségzavarnál csak tüneteket és életminőséget lehet javítani. De igen, sokszor említik ezt "severe social anxiety" - nek, azoknál akiknél szociális szorongás is jelen van.
2021. dec. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köze nincs ennek a szociális fóbiához.
2021. dec. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!