Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agorafóbiások! Ti hogy küzdött...

Agorafóbiások! Ti hogy küzdöttétek le ezt a betegséget?

Figyelt kérdés
Sajna 2-3 éve agorafóbiával küzdök, a házból kb havonta 1x megyek ki. Rettegek kimenni.. Középiskolában pánikrohamom lett a buszon, és úgy éreztem hogy rámtört egy olyan hasmenés amit nem lehet megváratni. Azóta alig merek kimenni, félek hogy megint meg fog történni. Amikor ki is megyek a házból, a kocsiban 5-10 percet kell ülnöm minimum indulás előtt hogy biztos ne törjön rám a hasmenés. Ha el is indulunk, akkor is általában 1x minimum rámtör a pánik.. Alig kapok levegőt, leizzadok, teljesen forrónak érzem magam és görcsbe rándul a hasam. A beszélgetéssel próbáltam ezt az egészet elnyomni de sajnos az is csak minimálisan segít. Pszichológus annyit mondott hogy ez a helyzet rettenetes lehet, és felírt egy nyugtatót... De nem szeretnék nyugtatón élni. Sokféle pánikbetegség van ami hasonló, van akinek hányingere van, van aki az ájulástól fél de szerintem ez a legrosszabb helyzet ami velem van. Azt olvastam hogy elvileg ezt csak én magam tudom leküzdeni úgy ha folyamatosan olyan helyzetekbe kerülök amiben 100% hogy pánikolok. (Személy szerint nekem a buszok és a piros lámpáknál való állás illetve maga az elindulás egy útra a legrosszabb.) Nem tudom hogy képes lennék e erre hogy kibirjam ezeket. Van valami tippetek hogy mégis mivel tudnám ezt legalább megkönnyíteni vagy legyőzni? Válaszokat köszönöm!

2021. dec. 22. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress eg ymásik pszichológust. A pszichológus dolga az, hog ykezeljen, nem pedig hogy hazaküldjön egy gyógyszerrel.

Igen, csak te tudod legyőzni, de nem feltétlen egyedül. Erre van a pszichológus. Persze létezik olyan, hogy gyógyszeres kezelés MELLETT van a pszichoterápia, de önmagábna a gyógyszer sz*rt sem ért.

Szóval keress másik szakembert kai hajlandó segíteni.

2021. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem nyugtatót kell szedni (sőt hosszútávon nem is szabad mert a tolerancia miatt nem fog hatni és borzalmas letenni) hanem antidepresszánst. Gyógyszer nélkül csak felesleges szenvedni fogsz és sokkal rosszabb esélyeid van a gyógyulásra, ne csinálj belőle büszkeségi kérdést, nem szégyen szedni, eleget szenvedtél már.
2021. dec. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jelentkezz be ide, saját tapasztalatból mondom:

[link]

2021. dec. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van, akinek segít a gyógyszer. (Ahogy fentebb írták, nem nyugtató, hanem antidepresszáns.) Nekem nem segített eddig (sok év alatt) sem terápia, sem gyógyszer.


Aki tud angolul, annak nagyon ajánlom ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=5WYXkLOi9dY

2021. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Komolyan el sem hiszem, hogy rabukkantam erre a kerdesre. Kepzeld el, velem is ez van , bar nem ilyen durvan, de nem gondoltam volna, hogy erre van ilyen kifejezes.

Nagyon erdekes, mert en is ettol felek, es annyira stresszelek, hogy mar maga a stressz okozza a hasmenest. Nekem tobb ilyen kinos szitum volt, amiatt alakult ki nalam, en legalabbis ezt vettem eszre. En regen attol feltem, hogy rosszul leszek, es nem tud senki segiteni, ezert, ha korhaz kornyeken vagyok, akkor teljesen felszabadultnak erzem magam. Ezt csak egy peldanak irtam.

Ha neked ennyire durva az egesz, en azt csinalnam, hogy feltennem magamnak a kerdest, mitol felek? Attol, hogy gaz az, hogy masok halljak ahogy wczel pl. nyilvanosan? Vagy attol, hogy nem ersz ki?

Ha az elsotol, akkor az konnyen orvosolhato kohogessel, vagy barmi mas hangos tevekenyseggel.

Ha a masodiktol, akkor meg ne aggodj, a mai vilagban a legtobb helyen mar van rendes wc, oda el lehet menni. Vagy ha wc nincs, akkor bokor. Valami eldugott helyen.

Ha pedig befosol, hat befosol. Mondom ezt ugy, hogy velem ez megtortent, nem egyszer. Tudom egyszeru mondani, de ne stresszelj rajta. En ahogy maskepp nezem az egeszet, nem felek annyira, mint elotte

2021. dec. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzatenni, hogy volt olyan is, amikor elmentem meg anno a szuleimmel boltba, vagy barmilyen olyan helyre, ahol sok ember van, a hatam allando jelleggel szurt 1 bizonyos ponton, es hanyingerem lett. Ahogy kimentunk a friss levegore, illetve tavol a tomegtol, elmult. Ezt kinottem, de a szuleim azt mondtak, hogy csak a figyelem miatt csinalom, meg mert menni akarok. nem hittek el, h tenyleg szarul vagyok. De ezt idovel kinottem, kepzeld el. Egyre tobb dolog jott, tortent velem, ami igy kirangatott ebbol. Lehet az a baj, hogy te tenylegesen betegnek kezeled magad, es benned az van, h marpedig te beteg vagy. Utolso vagyok, gondoltam ezt meg hozzateszem.
2021. dec. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én hosszú ideje küzdök ugyanezzel problémával, egy időben annyira, hogy középsuliban félévet magántanuló voltam miatta. Aztán ez a probléma 2-3 évig nagyjából elmúlt, de ma volt egy nagyon rossz élményem, ami újra előhozta. Egyetemen volt előadásom, azonban rámjött a hasmenés, olyannyira, hogy el kell hagynom a termet kb. 200 ember előtt. Ez a rossz élmény most előhozott bennem mindent, és egyszerűen rettegek a holnapi naptól, hogy nehogy megint ez legyen.
2022. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!