Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, akinek elmúlt a szociális...

Van, akinek elmúlt a szociális szorongás okozta testi tünet?

Figyelt kérdés

Enyhe szociális szorongásom van, de már elegem van a testi tünetekből.

Szorongató helyzetben, stressz esetén gombóc érzés va a torokban, hányingerem van, néha öklendezek stb



2021. dec. 24. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen megértem, hogy kikészít a sok testi tünet, amik a szorongással járnak... Nagyon nehéz erre helyes választ mondani, talán nincs is ilyen.. Ugyanis mindenkinek másak a körülményei, mindenkin más segít. De én is küzdöttem hányingerrel, gombóc érzettel a torkomban szorongás miatt.

Próbálj meg beszélni valakivel, aki tud ebben a témában segíteni. Egy pszichológus, esetleg egy barát, akiről tudod, hogy hasonló dolgon ment/megy keresztül...

Nekem azután múltak el a tünetek, ahogy elkezdtem segíteni magamon.

Tulajdonképpen tudnod kell, hogy a szorongás nem te vagy. Nem egy részed. Nem határoz meg! A szorongásod egy félelem, amit le tudsz győzni, de természetesen ez egy hosszú, néha bizony fájdalmas út. Viszont rengeteg sikert is el fogsz érni közben!

Próbáld meg magad kimozdítani a komfortzónádból, igyekezz kihívásokat állítani magad elé. Ez lehet az is hogy elmész a boltba és fizetés közben hangosan kellemes ünnepeket vagy szép napot kívánsz az eladónak! :)

Hidd el nekem, hogy amint a szorongást nem úgy kezeled, mint a RÉSZED, mint valami ami meghatároz, a tested is egyre jobban fel fogja tudni dolgozni.

Kitartást kívánok és tudd, hogy nem vagy egyedül ebben.

19/L

2021. dec. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lépj ki a konforzonadbol. Az segít. Nekem felgyorsult a szívverésem es lekellet feküdnöm mert azt hittem mindig, hogy meghalok. De az is 1 opció ha egyszerűen leszarod és mész tömegbe igyis és idővel elmúlik
2022. jan. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!