Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet az, hogy nem...

Miért lehet az, hogy nem emlékszem a pszichoterápiás üléseken elhangzottakra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem maradnak meg a dolgok, ezt már régen megfigyeltem. Tudom, hogy fura. Mindig próbálom összeszedni a gondolataimat és azt kifejezni, ami a legfontosabb számomra és mindig úgy érzem, hogy a terapeuta nem a lényeget ragadja meg, hanem valami olyanról beszél vagy kérdez, ami irreleváns. Csak azok a dolgok ragadnak meg, amikor nagyon "betalálnak", amikor érzem, hogy olyat mond, ami megmagyaráz egy csomó mindent, és én is rájöhettem volna. De ezekből nagyon kevés van. A terápián elhangzottakat sokszor egy óra múltán már nem tudnám összefoglalni.
2021. dec. 24. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy nagyon izgulsz vagy stresszel rajta. Nekem akkor tudnak kiesni dolgok. Esetleg jegyzetelhetnél vagy ha kijössz rögtön leírhatnád mit gondolsz érzel, egyetértesz e dolgokban a pszichológussal, mivel nem , miért és ezt később átnézhetnéd nyugiban otthon mikor van kedved. Rágózhatnál rajta, átgondolni többször, több szempontból.
2021. dec. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzetelj. De nem biztos, hogy a legjobb szakembered van.
2021. dec. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a számodra legjobb embernél vagy.

A másik hogy simán jegyzetelhetsz, a következő alkalommal mond el, hogy nem emlékszel utólag mindemreamit az alkalom alatt fontosnak tartasz és szeretnél pár gondolatot lejegyezni. Hidd el nem fog elítélni :) ha pedig mégis úgy érzed hogy jó szakembernel vagy, akkor bátran mond el neki hogy úgy érzed nem tudodmagad jól kifejezni vagy ő érti félre de benned maradnak kétségek afelől hogy át tudod e adni azt amit belül érzel. Ő is ember, ha jó szakember, akkor veszi a lapot és próbál jobban rád hangolódni. Ha továbbra sem érzel összhangot akkor lépj. Lehet hogy az ő szakmai fejlődésének is jót tesz ha tud róla hogy nem érzi a páciens hogy érti a mondani valóját

2021. dec. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Arra szoktam emlékezni, amit én mondok. Én arra tippelek, hogy azért, mert vagyok valamiben, ami irányítja az életemet tudat alatt és ezt fel kell tárnom, mert addig nem szabadulok belőle. Na most, ez eleve egy agymunka, rengeteg energiát elvesz önmagam megfigyelése. A pszichológusra (meg amúgy másokra) egyszerűen "nem jut kapacitás". Egyébként pont azért hagytam ott, mert úgy éreztem, felesleges köröket futunk és nem a lényegről beszélünk.
2021. dec. 25. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!