Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolják az emberek...

Miért gondolják az emberek hogy a depresszió egyszerű szomorúság és nézik le azt aki ebben szenved?

Figyelt kérdés
Régebb én sem tudtam pontosan mi ez, de utánanéztem sok mentális betegségnek és megértettem. Aztán bele estem én is és most látom csak hogy hiába le van írva milyen tünetei vannak stb., az ember csak akkor érti meg igazán ha átesik rajta. Ez valami pokoli állapot.

2021. dec. 28. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
mert így van
2021. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Aki már megtapasztalta, az nem nézi le ahogy én sem. Valószínűleg azért gondolják mert el sem tudják képzelni részletesen milyen lehet ha még nem voltak benne.

De nem is mindenki nézi le csak a gyökerek kb.

2021. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
És azért tűnik úgy hogy mindenki, mert a társadalom nagyobbik része gyökér.
2021. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Grimfox ***** válasza:
79%

Egyfelől mert sokan nem értik, hogy az érzelmeid hogyan lehetnek betegek. Azt értik, ha valaki őrült, de azt is csak bekategorizálják, hogy őrült. Egyszerűen nem kapnak róla információt, maguktól meg nem keresnek, amíg nem érintettek a témában. Másfelől pedig az sem tesz jót a dolognak, hogy manapság sokan depressziósnak nyilvánítják saját magukat, mert kicsit levertebbek a szokottnál a stressztől, vagy mert csalódás érte őket. Az, ha szakítasz a pároddal, és emiatt rosszul érzed magad, nem depresszió, hanem normális állapot. De erre is azt mondják sokan, hogy depressziósak. Az átlag embert nem informálják, vagy oktatják ilyen témákról, de a hamis infirmáció úgy tejed, mint kuplerájban a tripper.

Van egy harmadik oka is, ez a csúnyább. A felsőbbrendűségérzés. Vannak akik csak úgy tudják többnek érezni magukat, ha a másikról bizonygatják, hogy ő kevesebb. Egy valódi depressziós erre kiváló célpont.

Egy normális, épérzésű, empatikus ember még akkor is képes legalább elfogadni, hogy a deprssziós beteg, ha nem érti egyáltalán a betegséget, nem esett át rajta, nem tudja mivel jár. Ezt a szociális érzékenységet kinevelik6kiölik belőlünk, mert egyre inkább gyengeségnek tekintik ezt is.

2021. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!