Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől szédülhetek napközben,...

Mitől szédülhetek napközben, mintha elveszíteném az egyensúlyomat és egy hajszál választ el attől, hogy összeesek, majdnem olyan, mintha megállna az agyam és félek, hogy később rosszabb lesz, mert senkinek nem tudom elmondani aki értené is?

Figyelt kérdés

Mit ajánlotok pszichoterápián kívül olyan embernek, aki olyan pánikbetegséggel küzd, hogy szédül pánik közben és még zuhanásérzése van főleg nagyobb tereken, bevásárlóközpontban, munkahelyen is ahol több emberrel kell érintkezni?


Amikor szédüléses rosszullétet érzek, akkor olyan, mintha elveszíteném az egyensúlyomat. Én szedek gyógyszert 15 éve (Rexetin/Paroxetin), de amellett küzdök ezzel, sokféle tünete van, legfőképp fóbiás tünetek azt mondta telefonban a klinikai szakpszichológus.



Olyan tüneteim vannak, hogy szédüléses rosszullét, hirtelen fellépő pánik, mintha meg akarna állni a szívem, de nem az áll meg hanem a pánik ilyen. Tehát szédülök folyamatosan és majd elveszítem az egyensúlyomat, tériszonyos ilyen fóbiás tünet ez.



Akkor van olyan, hogy szúró érzést érzek a fejben. Hosszantartó folyamatos pánikot is érzek, néha hirtelen mintha ki akarna belőlem törni ez a pánik. Rohamokat érzek. Ez egy ilyen zuhanásérzés ez a roham. És úgy érzem mintha majdnem elveszíteném az önkontrollomat, félek, hogy egyszer úgy megszédülök, hogy elveszítem az irányítást és összeesek. Van, hogy zuhanásérzést és tériszonyt érzek. Gyógyszert 15 éve szedek rá és mellette van ez. Beszéltem már erről klinikai szakpszichológusnak és azt mondta, hogy ezek fóbiás tünetek. De nálam többféle megnyilvánulása van. Van amikor egyik napról a másikra ez a pánik elmúlik, de most több napja fordítja fel az életem.



Annyit tudok még leírni, hogy a munkámat is nehezen tudom elvégezni (pánik, belső stresszelés, szédülés - ezeket érzem). Egyszerűen csak megszédülök, olyan mintha focilabdán vagy valamilyen golyón mennék és nagyon kellemetlen...



Felforgatja, kikészíti az életem, mi a megoldás?



Egyáltalán mi az oka a pánikbetegségnek, hogyan gyógyítható, hogyan lehet kigyógyulni belőle, érdekel mivel lehet fixen kezelni. Mi a kiváltó ok? Gyógyszerszedésen kívül mivel lehet orvosolni még? Milyen gyógyszerek vannak amik hatásosak? Egyáltalán volt olyan ismerősöd aki pánikbetegséggel küzdött és kigyógyult belőle??? Vagy nincs olyan ember a közeledbe aki ezzel küzdött és kigyógyult belőle? Szédüléses rosszullét, hirtelen fellépő pánik, mintha meg akarna állni a szívem, de nem az áll meg hanem a pánik ilyen. Zuhanásérzést, hirtelen kitörő pánikot, szédüléses főleg olyan helyeken aho lsokan vannak (bevásárlóközpont, nagy terek, ahol sok ember van) és mindig előjön és később halálfélelmet is már...



Akkor van olyan, hogy szúró érzést érzek a fejben. Hosszantartó folyamatos pánikot is érzek, néha hirtelen mintha ki akarna belőlem törni ez a pánik. És úgy érzem mintha majdnem elveszíteném az önkontrollomat, élek, hogy egyszer úgy megszédülök, hogy elveszítem az irányítást és összeesek. Van, hogy zuhanásérzést és tériszonyt érzek. Nem stresszes az életem, nem vagyok depressziós, egyszerűen ezek előjönnek, ezek a fóbiák. Mi lenne a legjobb út, hogy ezt leküzdjem mostmár tényleg? Esetleg ha képben vagy a gyógyszerekkel, tudnál valamilyen gyógyszert ajánlani ami nem erős, nem antipszichotikum és nincs nagy mellékhatása, bármilyen infó jól jönne... Ezeket a rohamokat kellene megszüntetni, mert mikor jön egy ilyen szédüléses pánikroham utána megkönnyebbülök, de iszonyú kellemetlen, elvesztem az egyensúlyom, beszédülök és jön ez a roham.


2021. dec. 28. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Felejtsd el a klinikat és a patikát . Ez egy komoly szint amihez nem értenek , életmodtrener kineziologus ésc stressz feltárás kell .
2021. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Részletesebben? Mit kell megváltoztatnom? Hogyan jöhetek ebből ki teljesen?
2021. dec. 28. 23:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondtad a pszichiáterednek, hogy nem használ a gyógyszer? Így, hogy továbbra is pánikrohamaid vannak, azt fölösleges szedni, másik kell helyette. Vagy az adagolás nem megfelelő, 15 év alatt meg is szokhattad.

Hogy mi okozza a pánikbetegséget, arra keress rá az interneten, nem laikusoknak kell elmagyarázniuk. Mindenesetre a stressz és szorongás, az biztos.

A kérdésed onnantól borul, hogy "pszichoterápián kívül". Mért kéne pszichoterápián kívül? Megfelelően kiválasztott gyógyszerezés (nem ismeretlen hozzá nem értők tanácsai alapján) és pszichoterápia - ennyi a kulcs. Nem telefonon kell a szakemberrel beszélni. Mintha nem is akarnál meggyógyulni, hiszen egyértelmű, hogy mit kéne tenned, mégsem teszed.

2021. dec. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én gyógyszertől nem várok csodát, nem akarok újra rászokni, nem hinném, hogy gyógyszer ezt megoldja, nem akarok kísérletezgetni ,hogy nekem melyik a jó t öbb ezer gyógyszer közül, mert esélytelen, hogy megtalálom. Mi a kulcsa, megoldása, végleges tünetmentessége ennek? Elég a sima pszichoterápia, ott mi fog történni, mitől múlik majd el? Csodaszótól elmúlik vagy mi vagy mi fog ott történni amitől elmúlik és nem feleslegesen dobom ki a pénzt? Valami kulcsa csak van, neten hiába keresek nem találok normális megoldást erre, már kerestem, de csak általános infók vanbnak, direkt ilyen pánik tünetek nincsenek, melyek nekem vannak.
2021. dec. 28. 23:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem csoda a gyógyszer, hanem tudományos kutatás útján kidolgozott vegyület, ami az agyra hat. "Nem akarok újra rászokni"? Most akkor mi van? Nem szeded?

Nem neked kell kísérletezgetni meg megtalálni, hanem az orvosnak, és nem többezer közül, hanem mondjuk öt közül, ez benne van a pakliban. Nem minden szervezet reagál ugyanúgy. Ha ruhát próbálsz, akkor is lehet, hogy ötöt felpróbálsz, mire az utolsó jó lesz. De lehet, hogy az első.

A pszichoterápia nem "csodaszó", nem varázslat, hanem egy kérdésekkel irányított, támogatott munka önmagadon. Fel kell tárni a negatív érzéseidet, félelmeidet egy megnyugtató, elfogadó, bizalomteli közegben, olyanban, amiben lehet, hogy még soha nem volt részed. A pszichoterapeuta a saját elfogadó hozzáállásával erősíti az önbizalmadat, mintát ad arra, hogy te is elfogadd önmagadat. Nem a neten oldódik meg a pánikod, hanem a te és a terapeuta közti egyre mélyülő kapcsolatban. Ha ebbe a beszélgetéssorozatba bele mered engedni magad, rá mered bízni magad a szakemberre, az nem kidobott pénz, hanem egyrészt eredménnyel jár, másrészt élmény, amit egy idő után már kifejezetten várni fogsz. Csak olyan szakembert válassz, aki szimpatikus.

2021. dec. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez biztos, hogy terápiával orvosolható? Most írtam egy pszichoterapeutának ugyanezeket, segíthet mondjuk 9 alkalom? Legtöbbször mikor egy helyben állok akkor jön ez a pánik-szédülés-zuhanásérzés.
2021. dec. 28. 23:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Mért pont 9? Az állapotodtól és az együttműködési készségedtől függ, hogy mennyi, de jelentős előrelépés lehet már 9 is. Mindenképp érdemes belekezdeni. De csak olyannal, aki iránt bizalmad van.
2021. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Olaan iránt aki iránt bizalmam van, hol találok olyat akiben meg lehet bízni egyáltalán, azt sem tudom hol keressek oylat akiben bízom, szerinted hol találok iylet?
2021. dec. 29. 00:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogyhogy hol találsz, az interneten találsz. Minden szakemberben (hát legalábbis majdnem mindegyikben) meg LEHET bízni, itt nem az a kérdés, hanem hogy TE szubjektíven kiben fogsz megbízni a honlapja és az első személyes találkozás alapján. Írd be a keresőbe a településedet (esetleg megyédet) és azt, hogy klinikai szakpszichológus. Ki fog adni egy csomó találatot, válogass. De ezek szerint egyet már találtál is, aki a leírás alapján szimpatikus volt..
2021. dec. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én az elsőhöz akarok menni és kitartani mindvégig, csak múljon ez az egész pánik el, mert az vegetatív idegrendszerem kikészít ezzel a pánikkal.
2021. dec. 29. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!