Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet feldolgozni 20...

Hogyan lehet feldolgozni 20 évesen egy anya elvesztését?

Figyelt kérdés

Karácsony napján meghalt anyám, 51 évesen. Utolsó születésnapján fel sem tudtam köszönteni, mert lélegeztető gépen volt altatásban, majd többé nem ébredt fel. Karácsony éjszaka elhunyt. Ez nekünk most nagyon magy tragédia. Ki hogyan tudja feldolgozni, elfogadni, hogy soha többé nem tér haza az anyja akit szeretett?

Olyan hihetetlen még 4-5 nap elteltével is ez az egész, hogy még most sem tudom elhinni. Itthon mindenfelé az ő ruhái cuccai vannak, minden úgy van ahogy ő letette mielőtt kórházba került, és most soha többé nem tér haza, ezt egyszerűen nem tudom elfogadni, 20 évesen. 3 gyereket hagyott maga mögött, mindenki csak sír folyamatosan.


2021. dec. 30. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sehogyan sem lehet feldolgozni. Katasztrófa. Ez egy trauma.

Sírj, amennyit csak tudsz, ameddig csak bírsz.

Most az érzelmek, nagyon felkavaróak és az emlékek nagyon frissek.


Szeresd az emlékét, szeresd őt örökké.


Idővel (hónapok, évek), ahogy az érzelmek elcsendesednek, a gondolatok, emlékek halványodnak, könnyebb lesz, de a szereted, kötődésed örökre meg marad anyukád iránt.

2021. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Úgy, hogy örülj nem 40 volt, te meg 11.Amúgy apám is 51 volt, amikor meghalt, én 22, túl lehetett élni azt.Már felnőtt vagy, én 11 évesen nagyon nem voltam.

Lehet lepontozni, leszarom, nekem ettől már nem lesz rosszabb.

2021. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Őszinte részvétem! Közhely, de ezen csak az idő segít, idővel enyhül a fájdalom. Én kb 1 évig minden reggel azzal a gondolattal ébredtem és este azzal a gondolattal aludtam el, hogy nincs többé anyukám. Minden este végig sírtam zuhanyzás közben, egyébként próbáltam erősnek mutatkozni, mert én próbáltam tartani az erőt a család többi tagjában. Aztán idővel enyhült a fájdalom, de megszűnni szerintem sosem fog. 9 éve nincs már velem.
2021. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Részvétem, nekem 36 évesen halt meg. Sírj csak!

Sose búcsúzz el, mert az éjszaka véget ér.

2021. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
22 év távlatából merem írni, hogy ezt feldolgozni sosem lehet. Idővel a fájdalom enyhül majd, de elmúlni sosem fog. Nekem például felkeléskor az első gondolatom ő, és lefekvéskor ő az utolsó. A karácsonyok, szülinapok, újévek is fájdalmasak azóta is.
2021. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Részvétem. Ezen csak az idő segít. Én kb. 2 hónap után éreztem azt, hogy egészen jól el tudom látni a napi teendőimet. De pár havonta van egy-egy mélypontom, ünnepektől függetlenül. Nekem majdnem egy évbe telt, mire összeszedtem a holmijait, de mi nem éltünk már együtt. En is azt mondom, legyél "halas" (tudom, idézőjelben is groteszk), hogy legalább felnottel, és mindez nem 5-10 evvel korábban történt.
2021. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Őszinte részvétem!

Ugyanígy vesztettem el anyukámat egy hónapja, 51 éves volt.

Bár mindkettőnknek friss, nálam a félelem és a kétségbeesés átkapcsolt az üres magányba.

Nem lehet ezt elfogadni, sem feldolgozni, hidd el! Addig nem, amíg 90+ idős embereket látok.

Nem tudom mit mondhatnék, ide a szavak kevesek, de remélem, hogy melletted állnak családtagok,apukád stb,mert hidd el ilyenkor az a legfőbb, hogy legyenek melletted mindig,sose érezd egyedül magad. 22/N

2021. dec. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Részvétem! Ezt kb. sehogy, idővel enyhül a fájdalom, beletörődsz hogy nincs, de fájni fog. Én 31 évesen veszítettem el édesanyámat, aki 68 éves volt, karjainkban hunyt el, otthon. Nagyon megrázó és elfogadhatatlan érzés, tudom miről beszélsz!
2022. jan. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!