Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichés alapú egyensúlyzavarr...

Pszichés alapú egyensúlyzavarra van bármi megoldás?

Figyelt kérdés

Jó pár éve fennáll a dolog. Kb 8-10éve. Anno kivizsgáltak,fülészet,koponya ct,eeg. Minden negatív így valószínűleg pszichés a dolog.

Nagyjából mintha mindig részeg lennék. Balra húzok leginkább. A járdán ha a bal oldalamon van fal/bokor/bármi egyenes akkor semmi gond. De ha nincs,imbolygok. Nem szédülés csak imbolygás,tényleg mint aki részeg. Nagy terek(b)en,szabadtéren,bevásárlóközpontokban durvább. Akkor jobb csak ha mondjuk bevásárlókocsit tolhatok.Néha segít ha a páromba karolok. Sokszor a mozgó tárgyak is zavarnak,pl zuhanyfüggöny ha mozog fürdés közben,vagy ha a munkahelyemen pakolok a konténerre ami ugye kerekeken áll és mondjuk váratlanul megmozdul megijedek hogy szédülök,imbolygok. Majd rájövök hogy a konténer mozdult be.

Rászoktam hogy azzal nyugtatom magam hogy ha egy helyben állok akkor "ringatózok" jobbra-balra,mert megnyugtat hogy akkor "én csinálom" nem az agyam vagy nem tudom mi és nem idegesít annyira és nem olyan ijesztő. Estére még rosszabb,mert ahogy fáradok egyre erősebb. Van valakinek hasonló? Mi a megoldás? Mert szervi okát nem találtak.

Tavaly voltam mri-n (magas prolaktin szint miatt prolaktinómát kerestek,de nem találtak) gondolom jelezték volna ha valami más nem stimmel. Szóval szerintem továbbra sem szervi ok áll a háttérben. De ha pszichés akkor hogy lehet elmulasztani?


Fontos hozzátennem hogy nem állandó,de napom 90%-ban jelen van. Gondolom olyankor "másra figyelek" vagy hasonló és elmúlik.

Fekve,ülve,autóban nincs bajom. Csak állás,mozgás közben van jelen.

Nagyon rég kűzdök vele és nagyon lekorlátoz az életemben,mert szívem szerint jönnék mennék egész nap. De kedvem nincs hozzá ettől az állandó,ijesztő,idegesítő imbolygástól.

Előre is köszi a válaszokat!



2021. dec. 31. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem az agórafóbiának egy változata. Fel nem foghatom, de tényleg, hogy hogy a fenébe nem mentél még pszichológushoz vele, miközben pontosan tudod, hogy az kellene! Méghozzá klinikai szakpszichológus, nem sima, mert ők kezelnek szorongást, fóbiákat.
2021. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szorongas tünete lehet, gyógyszerrel ( antidepresszáns) enyhíthető.
2021. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jártam pszichológusnál panikbetegséggel. Kb 2 alkalom volt,segített hogy beszélhettem végre róla valakinek aki nem néz hülyének,de ezen kívül csak gyógyszert szerett volna felírni. De nem kell nyugtató vagy hasonló... Sikeresen kezelem önmagambana pánikot évek óta,gyógyszerek nélkül. Rendes rohamom nagyon rég volt szerencsére. Ezen kívül annyi orvos van már hogy fogalmam nincs kihez menjek aki jó is nem csak gyártószalagszerűen kezel és főleg nem akar gyógyszerekkel tömnk. A pénztárcám meg véges hogy az összes orvost bejárjam. Tudsz ajánlani esetleg valakit?
2021. dec. 31. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Pszichiàter nem fog mást tudni, mint gyógyszert felírni, ez a dolga. Szinte mindegy, hogy kihez fordulsz, ugyanabból a. égány gyógyszerből fogja valameliyket felírni. Ne hragidj, de abból hogy 10 éve szédülsz nem az jön le, hogy sikeresen kezeled a pánikbetegséget már ne is haragudj, maximum csak sikeresen elviseled.
2021. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én sikeresnek mondanám. Hisz volt olyan 1-1,5 év az életemben hogy egyedül a lakásban nem tudtam megmaradni,buszozni egyedül képtelen voltam,metró egyenesen kizárva. Liftek is. Az Auchan/Tesco és hasonlókból azonnal menekültem kifelé. Telefon nélkül nem éreztem magam biztonságban.

Mostanra már éltem egyedül,egyedül el tudok menni vásárolni bárhova,liftezek,buszozok,metrózok ha kell. Ha valami általam (az agyam által) félelmetesnek ítélt helyre megyek tudom kezelni,nem leszek rosszul,nem a kijáratokat figyelem,nem homalyosul a kép. Már nem fulladozok. Az agyam nyomkodná a pánik gombot,de én nem hagyom. Légzéstechnika vagy gondolat elterelés és túl is vagyok rajta.

Az imbolygást nem rohamként élem meg,mivel szinte állandó. Nem köthető semmihez. De ettől még zavar.

2021. dec. 31. 12:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jártál pszichológusnál, kérdező, egynél sem! Tényleg olyan rohadt nehéz megkülönböztetni, hogy aki gyógyszert ír, az a pszichiáter, mert ő orvos, a pszichológus pedig nem írhat fel gyógyszert, mert nincs hozzá képesítése, bölcsészkart vagy pedagógiai-pszichológiai kart végzett! Én nem tudok ajánlani, de írd be szépen a keresőbe, hogy klinikai szakpszichológus és a településedet vagy megyédet, és válassz valakit, aki szimpatikus. Többet is nézz ki, mert nem biztos, hogy van szabad kapacitása. És akkor gyógyszer nélkül, beszélgetős terápiával fogsz tudni megszabadulni a fóbiádtól!
2021. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De ha pszichés akkor hogy lehet elmulasztani?"

Úgy, hogy klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához fordulsz.

6#-nak igaza van. Te csak pszichiáternél jártál...

2021. dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, kérdező?
2022. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!