Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ennek köze a hipochondri...

Lehet ennek köze a hipochondriához?

Figyelt kérdés

Nemrég fejeztem be a sulit,szeptember óta ápolóként dolgozom, szóval elég friss a dolog. Már az első napoktól kezdve nekem (is) kellett csinálnom a halott ellátást, bár már előtte is láttam több évig gyakorlatokon. Mikor először láttam halottat,teljesen lesokkolt, de mostmár kezdem megszokni. De mégis ezzel párhuzamosan kialakult egy hipochondria nálam. Folyamatosan a testemet figyelem, milyen tüneteim vannak és milyen bajom lehet belőle. Mindennek utána olvasok. Nem csak egy adott betegségtől tartok hanem attól is,hogy milyen lenne az életem utána,pedig még nem is biztos a "diagnózis". Egyre rosszabbul érzem magam és egyre betegesebb dolgokat képzelek be magamnak. Voltam már terhes, úgy hogy szűz voltam. Megváltozott a bélműködésem és egyből vastagbélrákra gondoltam. Most arra kattantam rá,hogy hiv fertőzött lettem az előző páromtól,akivel le se feküdtem. (Egyszer volt egy orál,de nem a számba ment el) Tudom nem sok esély van rá,mert ez volt az egyetlen szexuális kontaktusom az életben,de mégis csak akkor fogok megnyugodni,ha negatív tesztet kapok. Tudat alatt tudom,hogy irreális gondolataim vannak,de mégse szabadulok tőlük. Ez normális?

Tudom,hogy pszichológussal kell felvennem a kapcsolatot,de érdekel,hogy van-e más is hasonló helyzetben.



2021. jan. 17. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet köze. Igen, a pszichológus jó megoldás.

Ez hosszútávon rá mehet a szakmádra, szóval állj hozzá dolgozni magadon.

2021. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az is megoldás, ha a kollégáiddal is beszélsz ezekről. A tapasztalt kollégák segíthetnek ezt feldolgozni. Különben én is hasonló cipőben járok, csak nem vagyok egészségügyis. Bebeszélek magamnak mindent. Szerintem ezt feldolgozni nem egyszerű. A lélekgyógyítás a mai orvostudomány nem tudja gyógyítani. Ha meg kibeszéled magadból, akkor bolondnak néznek. Együtt érzek veled.
2021. jan. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, nekem pont ilyen volt évekig, amit leírtál. Végül pszichológus nélkül dolgoztam fel, de nagyon hosszú ideig tartott.


Téged egyértelműen sokkolt a halottakkal való kontakt, és rádöbbentél a saját halandóságodra. Ezzel per pillanat nem tudsz mit kezdeni - fel kell oldanod magadban ahhoz, hogy teljes életet élhess.

2021. jan. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Jobban vagy már azóta? Én is hasonló cipőben járok most, szintén egészségügyis.
2023. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!