Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki valami tanács? Antidepr...

Zolikaa1717 kérdése:

Valaki valami tanács? Antidepresszánssal kapcsolatban

Figyelt kérdés
Pánikbetegség,Generalalizált szorongás,es major depressziom van..mar 3 honapja,nagyon mély ponton vagyok jelenleg semmi másra nem vágyom csak hogy meghaljak..egesz nap fekszem,sirok szettep az ideg..eddig nagyon feltem minden gyogyszertol..pszichiater irt is ki xanaxot amit 2 napja eszek szo szerint.. es Rexetin nevu antidepresszanst de nagyon felek bevenni de muszáj lenne..sajnos munkahelyemen se fogadják el ezt a betegséget,háziorvosom egy köcsög..nagyon félek tőle pedig szeretném visszakapni az életem és főleg azért mert mondják hogy az első 2 hét még rosszabb lesz..annyit szenvedtem már.. 21 éves fiú vagyok

2022. jan. 1. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Tanácsot szeretnél? Szedd a gyógyszert amit a pszichiáter szakorvos javasolt. Hidd el, nem véletlenül írta fel.
2022. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem ajánlom a lehetséges maradandó mellékhatások miatt.
2022. jan. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es akkor hogy tudok ebből kiszabadulni? Semmi nem használ már hónapok óta..nincs akaraterőm már elfogyott
2022. jan. 1. 18:14
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

az antidepresszánsnak amúgy is kell pár hét míg kifejti a hatását

ha el se mered kezdeni akkor mi lenne ha befeküdnél gyógyszerbeállításra?

a xanaxot pont azért kaptad, hogy az antidepresszáns kezdeti mellékhatásait kivédje nem azért, hogy önmagában szedsz, nem elég, hogy alapból mélyen vagy még az is tompít rajta.

én is azt tudom mondani, kezd el szedni az antidepresszánst

2022. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Szepen fokozatos emelessel kezd el szedni az antidepresszanst. Nekem nem voltak kezdeti felerosodott tuneteim, az altalanos szorongasos dolgaim voltak meg az elso ket hetben. Harmadik hettol meg olyan voltam, mint akit elvagtak, eltompult a szorongas es a depresszio, visszajott az eletkedvem, az energiam. Bar en Escitilt szedek.
2022. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kezdd el szedni az antidepresszánst. Még az sem biztos, hogy lesz ek mellékhatások (nme mindenkinél vannak). Én 14 évig szorongtam, ráment a fiatalságom, de 2 éve, hogy szedem az antidepit és gyökeresen megváltozott az életem.
2022. jan. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os koszonom..megpróbálom
2022. jan. 2. 00:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen és mielőbbi jobbulást kívánok neked! Ha érzed, hogy jönnek elő a mellékhatások, akkor azonnal Xanax, míg beáll a gyógyszer naponta 3x nyugodtsn beveheted, de egyet mindenképp este vegyél be, hogy tudjál aludni.
2022. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.


Először is olyan dolgokkal érdemes kezdeni, aminek a kockázata alacsony. Antidepresszánsok sajnos nem ebbe a kategóriába tartóznak, gyakran okoznak mellékhatásokat, amelyek egyes esetekben maradandóak.


Küldtem privát üzenetet.

2022. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2-es Próbáltam már :) hidd el..
2022. jan. 2. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!