Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Számotokra mi segít az erős...

Számotokra mi segít az erős szorongáson?

Figyelt kérdés

2022. jan. 3. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Tudatos gondolat elterelés

Kiváltó ok átgondolása, megoldása ,ha lehetséges

Vagy ha nem akkor jó messzire elkerülni.

Nekem ezek "váltak be"

2022. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Nekem semmi.
2022. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem semmi. Ha szorongok, akkor nem tudok úrrá lenni rajta sajnos. Márpedig ez elég gyakran van.
2022. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hirtelen, de terápia és antidepi kellett nekem. Azóta nincs.
2022. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, hozzátenném hogy van, de az inkább izgulás, ami jó. (nem eltúlzott, bénító)
2022. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy mi miatt szorongsz? Megtudod magadnak fogalmazni? Szerintem innen kellene elindulni, megfogalmazni és utána megoldani
2022. jan. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én régen rengeteget szorongtam, idegeskedtem és stresszeltem. Nem vettem észre hogy ezt az egészet a családom "rakja rám" olyan szempontból hogy anyám drasztikusan csinálta, apám azért visszafogottabban és ezáltal én és a testvérem is ilyenek voltunk. Mindenen idegeskedtünk már előre. Majd jött a párom aki felnyitotta a szemem erre az egészre, hogy ez nem normális. Elvitt engem pszichológushoz is akihez járok terápiára. Azóta rengeteg mindent levetkőztem, nagyjából le tudom állítani magam ha valami olyan dolog történik és felzaklat. Tehát sokat segített a párom, a pszichológus, a természetbeni séták és kirándulások illetve a közösségi felületeken nem posztolok semmit évek óta, mondhatni megszüntem létezni ezeken az oldalakon. Totál másképp gondolkozom és máshogy fogom fel az életet is. Már nem akarok megfelelni sem a szüleimnek sem senkinek. A vizsgák előtti stresszt is levetkőztem hiszen felfogtam hogy a vizsgáztató is anno egy diák volt, pontosan tudja mit élek át. Ugyanolyan szinten hibázott/hibázik ő is mint én és mindenki más.


Amúgy meg át kell gondolni hogy jobb lesz-e attól ha elkezdek idegeskedni és stresszelni? Fog-e jobban menni bármi is vagy megfog-e oldódni a probléma? Nem.

Sokat kell relaxálni, meditálni, zenét hallgatni és ez által kikapcsolni, a pozitív gondolatokra koncentrálni, a megoldasokat keresni.

2022. jan. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Attól, hogy magányos maradok, hogy nem vagyok elég jó, nem vagyok elég okos, nem fogom szeretni a munkám, nem tudom megtanulni az adott tananyagot. Szóval túlgondolok mindent.
2022. jan. 6. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!