Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom az anyámat...

Hogyan tudom az anyámat pszichiátriai kezelésre küldeni ha magától nem hajlandó még házi orvoshoz se menni?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan erős depressziója van. Valami komolyabb mentális gondja is lehet, de komolyan mondom néha veszélyesnek gondolom már. Évek óta nyugtatókon él amit az orvosa felirat. Viszont a családot olyannyira mérgezi kb 8 éve, hogy ránk is mentálisan kihat a dolog. Késsel hadonászik, fenyegetőzik naponta az öngyilkossággal, érzelmileg zsarol minket, beképzel dolgokat. Kiforgatja a beszélgetéseket és áldozatként mutatja be magàt. Most ott tartok, hogy ki akar dobni engem a házból is, mert össze vesztem vele.
2022. jan. 3. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos nincs kényszergyógykezelés már. Max. ha amikor legközelebb késsel fenyegetőzik, kihívod rá a rendőrséget, ők hivatalból hívják a mentőket és elviszik.
2022. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Késsel hadonászásnál hívj rendőrt és mentőt
2022. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindeközben apád..?
2022. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos apám tűri. Állandóa dolgozik. Tudja, hogy beteg anyám, de nem viszi el ő se kezelésre. Inkább tűri ezeket a dolgokat. Legtöbbször itthon sincs mikor ez van.
2022. jan. 3. 18:27
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha közveszélyes, akkor van kényszergyógykezelés. Ki kell hívni a rendőrséget, de nem úgy, hogy tudjon róla. De a háziorvossal is kéne beszélni, mert bemondásra felírni pszichiátriai gyógyszert az műhiba. Bár ha ilyen, amikor be van nyugtatózva, akkor nem tudom, milyen lehet nyugtalanul.
2022. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!