Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül a szorongás ellen,...

Egyedül a szorongás ellen, hogyan?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok.

Totál egyedül, és rettentő szorongásos beteg. Sajnos az utóbbi időben olyan szinten eluralkodott rajtam, hogy nem tudok sehova menni, nem dolgozom, egész nap alszom, és nagyon rosszul vagyok.

Egyik nap be kellett mennem a boltba, és 10 percet álltam előtte még majdnem hánytam.


Februárban kezdek az új munkahelyen, van tartalékom tehát nem a pénz a baj.

Kiskorom óta ilyen szorongó vagyok, általános iskolában minden reggel hánytam suliba menet előtt, pedig akkor még nagyon kicsi voltam.


Elegem van, nekem ez nem élet így. A munka mellett levelezőn egyetemista vagyok, és ma voltam a könyvtárban tanulni. Annyira szorongtam, hogy semmi nem maradt meg, és nem tudtam az emberek szemébe sem nézni, elmenekültem a könyvtárból. Én nem tudom így hogy fogok dolgozni.


Jártam már több dokihoz és szedtem több antidepresszánst és nyugtatót, de semmi nem segített, altatót is kaptam és semmit nem hatott az sem, a doki nem hitte el hiába mondtam, hogy nem hatnak rám a gyógyszerek.


Mit tehetnék? Ebből hogy tudok kijönni? Senkivel nem tudok beszélni róla, nincsenek barátaim, párom. Kiskorom óta nem fogadnak be az emberek, pedig próbálkozom.


2022. jan. 4. 20:10
 1/2 anonim válasza:
68%
Lehet hogy nem elsősorban pszichiáterhez hanem pszichológushoz kellene járnod, hogy beszélgessetek is. És mindenképp el kellene kezdened ismerkedni, barátokat szerezni. Korábban én is küzdöttem ezzel, ha gondolod írj nyugodtan.
2022. jan. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ezt nem hiszem el, ugyan ebben a helyzetben vagyok! Annyi különbséggel hogy én 16 éves vagyok, hánytam minden nap suli előtt, borzasztó rosszul voltam szóval végül most otthonról tanulok és csak vizsgázni járok be ami amúgy pont most lesz pár nap múlva. Viszont mostanában kezdem egyre jobban érezni magam, mert annyit szorongtam már, hogy rájottem bakker, MEG KELL TENNEM PONT AZOKAT A DOLGOKAT AMIKTŐL SZORONGOK, HOGY LEKÜZDJEM A FÉLELMEIM! Nálam ez például a telefon hívások,fizetés a kasszánál, utazás a metrón stb... Amint egyszer megcsináltam rájottem hogy amúgy ez egyáltalán nem is volt kínos meg rossz és hogy csak a hülye traumáim miatt rettegtem ezektől.Elhataroztam hogy iskolába is visszamegyek, de ahhoz össze kell még szednem magam kicsit.A gyógyszerek engem csak mellekhatásokkal toldottak meg nem szabad attól várni az eredményt. Egy szónak is száz a vége,csináld azt amitől a legjobban félsz és már is nem félsz tőle!Remélem tudtam csak egy picit is segíteni, sok sikert kívánok neked a továbbiakban! <3
2022. jan. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!