Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg lehet, hogy nem fog...

Tényleg lehet, hogy nem fog elmúlni a hang a fejemben?

Figyelt kérdés
Borderline személyiségzavarom van, lassan egy éve hallok egy hangot a fejemnen, járok pszichiáterhez, pszichológushoz. Csomóféle gyógyszert kipróbáltak már, most utolsó lehetőségként injekciós kezelést fogok kapni. Azt mondta a doktor, remélik, hogy ezzel elmúlik a hang. Kérdeztem, ha mégsem? Akkor együtt kell vele élnem. Azt mondta. Ezt nem akarom elhinni. Lehet, hogy csak rám akart ilyeszteni? Nem akarom elhinni, hogy itt megáll a tudomány én nem tudnak jobban segíteni

2022. jan. 13. 16:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%
Ha kipróbáltak minden lehetséges gyógyszert és nem hatottak, akkor valóban együtt kell élned a hanggal. (Ha hangokat hallasz, akkor nem "csak" borderline diagnózisod van.)
2022. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
3 féle antipszichotikumot próbáltak, altatót, kétféle antidepresszánst. Szerint még van pár antipszichotikum, amit lehetne próbálni..9 hónapja kezelnek. Szerintem feladták.
2022. jan. 13. 16:50
 3/31 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam, borderline- ban is szoktak hangokat hallani.
2022. jan. 13. 17:36
 4/31 anonim ***** válasza:
36%
Hangokat én is hallok folyamatosan, csak én nem foglalkozok velük. Had mondják csak...
2022. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Bár én is figyelmen kìvül tufnám hagyni...
2022. jan. 13. 18:23
 6/31 anonim ***** válasza:
50%
Milyen hangokat hallasz?
2022. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%
Az a lényeg hogy ne bonyolódj bele. Bármilyen hang, vagy gondolat csak ideiglenes. Nézheted őket mint pl felhőket végig szállni az égen. Csak ne reagálj rájuk. Ne akard megszűntetni. Ne akarj vele semmit kezdeni. Csak maradj semleges megfelelője az egésznek, és így magától eltünnek. Visszatérnek oda ahonnan jöttek.
2022. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet megpróbálom.Egy fèrfi hang folyton kritizál, szid, ha nem azt teszem amit mondd, meg kell büntetnem magam. Igazából félek tőle. Nem akarom elhinni, hogy ennek így kell maradnia..
2022. jan. 13. 18:38
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
Pszichoterápia?
2022. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
9 hónapja járok.. hetente plusz hetente pszichiáter. Valamennyit szelidült a hang, mert tavasszal megbis tiltott sok dolgot nekem aztán meg azt mondta, hogy öljem meg magam én meg szót fogadtam...de ezek már nincsenek. Csak folyton bánt.
2022. jan. 13. 18:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!