Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy hang a fejemben azt...

Egy hang a fejemben azt mondja, hogy ne egyek. (? )

Figyelt kérdés
Egy ideje nem eszek normálisan,mert fogyni szeretnék. Tudom,hogy ez nem a legjobb választás, de nekem ez a leghatásosabb. Ma ettem volna egy vajas zsemlét, amikor egy hang megszólalt,hogy el ne merjem cseszni amit eddig elértem. Az én hangom volt,de nem én voltam. Utánna kb 2 percig “veszekedtem vele”. Végül nem ettem, de nem is bánom. Máskor is volt ilyen,de most megijedtem magamtól. Velem van baj?

2019. ápr. 28. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Uh skizo. Pszichiáter
2019. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Attól még nem skizofrén első édes istenem. XD

Menj pszichológushoz attól persze, ha nem akarsz kórházba kerülni anorexiával, vagy épp meghalni.

2019. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
ez felelmetes. en biztos megijednek, ha valaki a hangomon megszolalna a fejemben, azt meg beszelgetni is tudnek vele. keress fel valami szakembert, mielott sulyosbodig a dolog
2019. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
69%

Ne ijedj meg drága, velem is ez volt anorexiám idején. Ne félj, menj pszichológushoz, segíteni fog. Én csak pszichológus segítségével tudtam legyőzni ezt a hangot.


Ne tedd tönkre magad, nem éri meg. Nem éri meg elvonni magadtól azt az ételt, ami táplál, hogy élj. Köszönd meg inkább a testednek, hogy még életben vagy.


Ha kérdésed van, írj nyugodtan.

(egy an-ból gyógyult 17 éves)

2019. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Vannak ilyenek! Disszociatív személyiségzavarnak hívják, mikor több éned lakik 1 testben. Sok videó van rólla mi elmagyarázza, film is készült belőle: Széttörve.
2019. máj. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Étkezési zavarod lehet.

A probléma okát kéne megkeresned..ez alatt azt értem hogy mi válthatta ki..és ezt nem biztos hogy egy csettintéssel tudni fogod..


Lehet ez megfelelési kényszer, a túlzott maximalistaság,a kontrol, a család,iskola, de az interneten látott modellek is..


Egy pszichológussal viszonylag hamar ki lehetne deríteni.. Bár őszintén szólva én csak utólag mentem el,pedig sokat segített volna akkor amikor benne voltam..


De ha tudod akkor valamelyik családtaggal,baráttal beszéld meg akiben megbízol.


Ennek az egésznek rossz vége lehet. ( szervek károsodása,kórházba kerülés stb.)



Ha bármiben tudok segíteni, szívesen válaszolok.

2019. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!