Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy ezért félek...

Lehetséges, hogy ezért félek a férfiaktól? (többi lent)

Figyelt kérdés

12-14 éves korom környékén interneten két felnőtt férfival is beszélgettem (írásban) egy darabig, mindkettőben volt szexuális tartalom, bár az egyiknél nem vettem észre, csak utólag. Mivel nem küldtem képet, nem adtam meg az igazi nevemet, ezért azt gondoltam, hogy semmi bajom nem lehet belőle később. Igazából az egyikük még úgy is tűnt akkoriban, mint aki segíteni akar. Kellemetlen kérdéseket tett fel (nem igazán szeretném részletezni, de utólag egyértelműen szexuális tartalomúak voltak), de naivan azt gondoltam, hogy nincs benne semmi rossz szándék. A másik személy (aki egyébként egy kétgyerekes apuka volt és ha jól emlékszem azt mondta, hogy tanár) folyamatosan a találkozásra akart rávenni, mert szexelni szeretett volna velem és egy csomó egyértelműen szexuális tartalmú kérdést tett fel. (Csak azt nem értem, hogy miért beszélgettem vele... olyan hülye voltam.)


Nyáron felidéződtek bennem ezek a beszélgetések és teljesen bepánikoltam, elkezdtem remegni és elsírtam magam. Ősszel, amikor elkezdődött az iskola, észrevettem, hogy a közelemben levő idegen férfiak, és minden ellenkező nemű személy érintése (sőt, az érintés gondolata is) félelemmel tölt el, remegek tőle, könnyezik a szemem és menekülni akarok a szituációtól.


De ezek a szituációk nem tűnnek olyan durvának, mármint van akit molesztálnak/megerőszakolnak, ahhoz képest ez semmi, ráadásul teljesen más jellegű volt, mint amilyen szituációktól félek. De igazából semmi más nem jut eszembe, ami okozhatná, csak ez,

Szerintetek lehet ez az oka? Amikor legközelebb megyek a pszichológushoz el kéne mesélnem ezt neki?



2022. jan. 13. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

Nem tudom, ez már divat lett mostanság...

Amúgy meg ennyi idősen miért beszélgettél felnőtt férfiakkal?

2022. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Persze, a megerőszakoláshoz képest nem durva, de az a durva ami az embernek problémát okoz, legyen az akármi is. Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, nem szabad elbagatelizálni csak azért, mert másokat nagyobb trauma ért.

Mindenképpen beszélj róla a pszichológusnak, ezt még ki lehet kezelni. Gondolom szeretnél valakihez tartozni a jövőben, nem egyedül akarsz megsavanyodni, macskákkal az oldaladon. Ezt fel kell dolgozni szakember segítségével, és helyre tenni a dolgokat.

2022. jan. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Nem tudom igazából.

Rámírtak, én meg vágytam valakire, akivel tudnék beszélgetni. Az iskolában ki voltam közösítve, a családomnak meg nem volt ideje rám. Ráadásul ahogy a kérdésben is írtam az egyikük úgy tűnt, hogy segíteni akar, főleg az elején.

2022. jan. 13. 20:20
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

1, érdekes hogy ilyenkor bizonyos emberekben nem az merül fel hogy felnőtt férfiak miért beszélgetnek kislányokkal, miért erőltetnek náluk szexuális témákat, hanem hogy a kislány aki naiv és mindenkiről jót feltételez, miért beszél felnőtt férfiakkal...

Mindig az áldozat a hibás, főleg ha nőnemű, ugye?

A pedofil gyökerekkel semmi baj nincsen, akik a feleségük háta mögött kislányokra gerjednek, majd bemennek betakargatni a saját gyerekeiket, nem gondolva arra hogy ők mit éreznének, ha az övéiket hálózná be valami hozzájuk hasonló beteg állat.

2022. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Fiatal voltam 14eves és nm volt pénzünk normális fürdőruhara és egy elég áttetsző anyagut kaptam és persze ha vizes volt minden látszott.ezt felnőttként fogtam fel persze.szoval konkrétan katonák kezdtek korenk ülni beszélgetni próbálták.egyik követett is hazafelé.es mai napig undorodok a pasiktól,főleg az ilyenektol.de legkorábbi emlékem amikor megnőtt egy nyár alatt a mellem és utána az idős szomszéd nőként nézett rám.es többször próbált beszélgetni de én nyilván kislány voltam és jól nevelt.mai fejjel nyilvánvaló a szándékuk.mind megmarad a tudatalattiba,és sajnos nehéz feldolgozni.pl engem a kocsmába lévők ha meglátták lekur.aztak,amikor arra bicajoztam,pedig 19eves koromig szűz voltam.ez mind mind abuzus amit el kellett viselnem.vagy volt olyan,H bicajoztam ,derékig érő szép hajam volt,formás voltam ,dekoratív/mások szerint/ és lelassított egy kocsi és kinyult belőle egy kéz és racsapott a fenekemre.ezt nm tudom mihez hasonlítani,simán husdarabnsk néztek.de régen a diszkóban voltak pasik akik alá nyúltak a lányoknak..órákon át tudnám még írni ezeket.nalam masszív utálatot csinált bizonyos férfiak irányába, bizalmatlanságot.ptsd szerű tünetekkel és nagy része van ehhez a depressziomnak.szoval kérdező,nm a te hibád volt.a lényeg,H tanultál belőle.es szurd meg nagyon milyen férfival ismerkedel.
2022. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
4# Nem azt mondtam hogy nincs baj azokkal. Csak 2 ember kell mindenhez. Ha én nem akarok felnőttekkel beszélgetni akkor megyek a kortársaimmal beszélgetni. Én is ki voltam közösítve általánosba, nem apafigurákat kerestem hanem korombelieket.
2022. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Neked is be kell látnod, hogy kettő ilyen elmebeteg emberrel való beszélgetés után semmi alapja nincs annak, hogy az összes férfit ilyennek állítsd be. Ha egyedül nem tudsz ezen túl lenni, akkor keress fel szakembert. Ő jobban ért ahhoz, hogy megértetse veled azt amit én mondtam, hogy ennek semmi értelme.
2022. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!