Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek maradt még az...

Szerintetek maradt még az Alkoholizmusból?

Figyelt kérdés
2 évig ittam Alkoholt minden nap, nem kis mennyiségben. Aztán jött a tükör, illetve a jellemző problémák, de felismertem az alkoholizmusomat és mérsékelni kezdtem az ivászatot Péntek, vagy Szombat esti programokra, ami marhára nehezen ment az elején főleg Pszichés alapon. Hétköznapokon gyógynövény teákat ittam. megnéztem melyik a legjobb keverék (nyugtató, és hasonló tulajdonságaik alapján) és azokon élek. Mostanság figyelek az egészségemre, és emiatt nagyon zavar az a hétvégi italozás. El akarom hagyni. Bár amikor jön a péntek, vagy a szombat este és erre gondolok hogy még ezt sem engedem meg magamnak, elmegy az élettől is a kedvem.

2022. jan. 14. 22:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mennyit iszol pénteken és szombaton? Társaságban iszol vagy egyedül?


A leírásod alapján még nem fogod tudni abbahagyni, mert szükséged van arra az érzésre, hogy pénteken és szombaton kiszakadhatsz a hétköznapokból. Találnod kellene vmi olyat, ami örömet okoz, feltölt, elfeledteti veled a gondokat.


Vannak barátaid?

2022. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
9 engem nem érdekel, hogy te mit linkelgetsz noname oldalakról. Én a családban szerzett tapasztalatomról beszélek, illetve a baráti köröm családjából szerzett tapasztalatról. Ebben nőttem fel, ebben éltem, elhiheted, hogy jobban tudom mint aki olvasta könyvből.
2022. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ok, szoval en azt tapasztalom, hogy az apam eroszakos, meg a barati korom is ezt tapasztalja..akkor ez azt jelenti, hogy minden apa eroszakos es aki masd mond az hazudik.


Az a noname oldal pedig egy fuggokkel is foglalkozo intezet de en inkabb neked hiszek.;D

2022. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13 menj innen, csak bomlasztod a társaságot
2022. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

11 ; Általában 1 üveg/ fél üveg bort 1-2 sör kíséretében. Ez nálam nem a részegség skálája, de ugye ki hogy tolerálja.


Egy kisgyermekkori barátom van, a többitől eltávolodtam.

2022. jan. 15. 16:43
 16/20 anonim ***** válasza:

Én jártam egy ideig anonim alkoholistákhoz. Bár nekem a narkóval gyűlt meg a bajom, de jobb híján ez maradt, mint felépülő közösség számomra.

Elméletileg, sajnos ezt nem igazán lehet kontrolálni, neked az egy szerencséd az, hogy időben kapcsoltál és így sikerült elkapnod ezt a fajta megoldást.

Ügyesen leszoktál a hétköznapi ivászatról, de feltételezem ugyanúgy jön a sóvárgás, mint kezdetben minden nap. Mármint egy tiszta hétvégén. Hát ami nekem segített, az az, hogy CSAK A MAI NAP nem iszom. Vagy a te esetedben CSAK EZEN A HÉTVÉGÉN nem iszom. Aztán ne is gondolj a jövő hétvégére, addig, amig el nem jutsz odáig.

Esetleg szombatonként eljárni egy AA gyűlésre? Az ad egy löketet, hogy ne kelljen iszogatni, ráadásúl hasonló emberekkel is megismerkedhetsz.


Bár, most fegyelmezetten tartod ezta hétvégi ritmust, de elég egy szülinap vagy egy nem várt esemény a hét közepén és aztán lassan, de biztosan megint napi fogyasztás lesz.


Én nem ítéllek el, mert ez egészen szar egy helyzet. Én tudom, mert hasonlóba szenvedek. De aki probálkozik, az előbb utóbb előrébb is jut.

2022. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16* - igen gondoltam én is erre amit mondtál, hogy elég egy szülinap vagy egy buli, és visszatér az italozás utáni vágy, de most az ünnepek alatt volt szerencsém többet italozni, de ahogy elindult a meló meg a hasonlók, vissza álltam a "normális" Kerékvágásba. Nem akarok megint minden nap italos lenni.


Egyébként nem vagyok túl társas lény, ezért számomra hihetetlenül szorongó lenne egy anonim csoport. Egy kisgyermekkori barátom van, ő hozzá szoktam eljárni italozni, meg beszélgetni, vagy pedig itthon nyomom a gépet és úgy italozok. Olykor gyakran többet mondjuk fél üveg bor helyett egy egész üveggel.


De lehet hogy azért volt könnyebb elengedni hétköznapokra, mert én amúgy napközben egyáltalán nem ittam egy korty alkoholt sem. Csakis munka után este felé.


Köszönöm a válaszod, sok sikert neked a küzdelemben

2022. jan. 19. 18:08
 18/20 anonim ***** válasza:

Amugy ahogy nagyjabol tuljutottal a fuggosegen, ugy a szoc fobiarol is lejohetsz. Hidd el nem csak alkohollal megy a tarsalgas. Anelkul is tudni kell oldodni.


Ezekre amugy nagyon jok a csoportterapiak. De nyilvan magadtol is fejlodhetsz benne

2022. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18" Hát elég sokrétű a problémám ilyen téren, én alkohollal sem nagyon oldódok fel, nem tárulkozok ki jobban.

Magammal sem vagyok teljesen megelégedve.

Az viszont biztos, hogy amióta abba tudtam hagyni az italozásnak ezt a fokozatát, kicsit jobb lett az önértékelésem.

2022. jan. 20. 14:43
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekemnincs hangulatom kedvem semmihez alkohol nélkül, mit tehetnék?
2022. márc. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!