Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Jól cselekedtem?

Rencsi24 kérdése:

Mit csináljak? Jól cselekedtem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

10 honapja vagyok egyutt a parommal, mikor mar beleszerettem kiderult, hogy crack fuggo. Volt elvonon is. Muszaj gyogyszereket szednie, hogy lekuzdje!

Tokeletesen kiegeszitjuk egymast, boldogga tesz, es nagyon szeretem!

Mikor drogozik, akkor jon az, hogy en megcsalom, massal vagyok, van valami titkolni valom. Atkutatja a telefonom a szobat...ebbe en megorultem mar! Hiaba teszek, bizonyitom nem szamit. Olyan is volt, hogy azt mondja en kergettem bele abba, hogy csinalja!

Tegnap elhagytam, osszepakoltam!

Nagyon szerelmes vagyok bele, de hiaba teszek akarmit nem tudja letenni mindig erosebb a cucc.

Volt mar, hogy megvert, vagy osszeverekedtunk! Nagyon jo ember! Ha nem drogozik akkor nagyon jo ember es boldogok vagyunk! Most, hogy elhagytam...azt mondja nem szeretem elegge. Pedig nagyon szeretem! Halalosan!



2022. jan. 15. 09:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen jól tetted.

Magadat ne tedd tönkre valaki miatt, aki csak akkor jó ember, ha nem dorogozik.

2022. jan. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

" Teljesen jól tetted.


Magadat ne tedd tönkre valaki miatt, aki csak akkor jó ember, ha nem dorogozik. "


Egyetértek az elsővel maximálisan. Ha még fűről lenne szó, akkor teljesen más lenne a helyzet. (Akkor nem lenne ilyen, hogy erőszak meg hogy téveszméi vannak.) Véleményem szerint néha napján pár füves cigi az rendben van, de az aki már komolyabb szintetikus szerekkel is él, az ott már baj. Mert az a helyzet, hogy 70-80%-ban mindig erősebb az a rohadt drog, mint a szerelem vagy a szeretet. Ha csak ennyire volt rá hatással az, hogy elhagytad, hogy nem szereted eléggé, akkor én nem foglalkoznék vele tovább a későbbiekben. Láttam már ilyet. Hosszú évek után jönnek rá csak az emberek, hogy az élet megy felettük, és a saját életük megy tönkre, ha az ilyen emberekkel maradnak. Ha valakin hiába segítesz hónapokon és éveken keresztül, de érdemeleges változást nem tapasztalsz, akkor azt el kell engedni. Nekem ez a meglátásom. És ez nem azt jelenti, hogy cserben hagynád, tehát még bűntudatot sem kellene érezned miatta (persze ez a gyakorlatban másképp néz ki).

2022. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Azt érzem, hogy segitenem kell, ha csak elhagyom artok neki ezzel! Nagyon fáj! Terden allva konyorogtem neki mikor lattam a foliat a kezeben, hogy engem valasszon. Most is ir, de mintha nem is erezne a sulyat, hogy elveszit...hogy legyek erős ?
2022. jan. 15. 10:13
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Leszokni nagyon nehéz.

Akaraterő kell hozzá, amit amellett kell megerősítened, hogy folyamatosan kívánod a szert és még a leszokás fizikai kínjaival is küzdesz.

De akiben nincs annyi szégyenérzet egy tiszta pillanatában amiatt, hogy megverte és fájdalmat okozott annak, akit elvileg szeret, azt el kell hagyni.

Ebbe te is belerokkansz, neked is megterhelő ez lelkileg és az ő rossz döntése miatt nem élheted az ő drog taposta útját.

Segítettél neki, mellette voltál és ő újra és újra rossz döntést hozott.

Nincs benne semmi belátás.

Ha lenne, akkor az elhagyásra azzal reagált volna, hogy oké, akkor elvonó és rendbe teszem az életemet.

Akiben meg nincs belátás, az ismét rossz döntést hoz majd a drog vagy élet kérdésében.

2022. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd el neki, hogy volt lehetősége rendbe tenni a dolgokat többször is, de mindig elszúrta, sajnálod és köszönj el, majd tiltsd le mindenhonnan.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2022. jan. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Bocsanatot ker ha megut, ha latja, hogy hanyasig sirok. Olyankor nagyon banja, szeretget nem tudja hogyan tehetne jova! En megbocsajtok neki, es elmondom neki, hogy ez volt az utolso. De sajnos mindig megtortenik! Ujra es ujra! Latom, hogy kuzd ellene. Mikor nem csinalja fizikalisan is megviseli, es az idegrendszerere is kihat!

Most letiltottam mindenhonnan.

Felek, hogy visszamegyek hozza, mert tudom jo ember! Szeretem nagyon!

Ugye nem fog megvaltozni? Annyira felek

2022. jan. 15. 10:29
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvert en a helyedben meg fel is jelentenem. Az soha nem szeretet.
2022. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
22%

Ó, jaj! Segítség kell mindenképpen! Ami igazán megtudná változtatni és reményt, erőt adna mindkettőtöknek, a Biblia ígérete melyet a Teremtő íratott le.

37.Zsoltár 29."Az igazságosak öröklik a földet és örökké rajta laknak."

2022. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ha megüt tudom hogy az nem ő! A drog kifordítja! Segiteni akarok! Hogyan tehetnem? Nem birok el tobb fajdalmat! Mikor bevandrogozva, es beszelek vele,probalok ra hatni akkor latom rajta, hogy belul akibe beleszerettem nem akarja! De a drog annyira erosen elveszi az eszet es az erzelmeit...

Programokat szerveztem, hogy ne gondoljon ra annyit!

Azt erzem, tenyleg mindent megtettem!

Kuzdeni akarok!

Azt erzem, vele maradnek ugy is ha ut ver, csak lassam csak velem legyen...

Nagyon megszakad a szivem

2022. jan. 15. 10:37
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
De, ha megüt az ő. Ő veszi be a drogot és pontosan tudja, hogy ezt váltja ki belőle.
2022. jan. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!