Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne legyek ilyen hosszan...

Hogyan ne legyek ilyen hosszan mérgelődő, bosszankodó toxic?

Figyelt kérdés
Utálom magamban azt, hogy ha valami vagy valaki felbosszant, azt, miután kimerítően részletesen elmesélem a barátomnak, utána váltunk témát, majd újra valami kipattintja, és én újrakezdem, újabb részletekkel előadom, hogy én jajj mennyire bosszús vagyok. Újabb részleteket emelek ki. Közben megállapítom magamban, látom, valós időben, hogy éppen toxic a viselkedésem, mégse tudok leállni! Szegény barátom egyszer már végighallgatta, lereagálta, együttérzését fejezte ki, lehetne jókedv, lazaság, de én csak előlről kezdem, semmi önfegyelmem ilyenkor, csak puffogok még egyre rövidebben, de szerintem túl sokáig. Foglalkozzon még vele, amikor már ki lett tárgyalva, megvolt a konzekvencia. Tök gáz vagyok. Hogy szokjak le erről?

2022. jan. 16. 03:25
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Konkrétan mi az ami bosszant?


Mondanál példákat?


Jogos sérelmet egészséges ember nem enged csak úgy el, ez teljesen egészséges dolog.

2022. jan. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A jogos sérelmeken való kattogás is problémás, saját érdekedben el kell tudni engedned, az elengedés időtartama a sérelem nagyságától és mértékétől függ.
2022. jan. 16. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2, ha traumatikus szituációban él, és mondjuk ez az "ó felejtsd el, bocsáss meg" az abúzus és a gaslighting része, akkor nem, a szőnyeg alá söprés nem fogja megoldani sőt.


Emiatt kéne tudni konkrétan, hogy milyen jellegű dolgokat tart a kérdező "bosszantónak", mert a kontextus nagyon nem mindegy.


Nyilván ha ennyit puffog rajta, akkor érzelmileg felkavarta, amit érdemes lenne megvizsgálni.


Ha konfliktus van, azt kezelni kell, mert ha nem, akkor el fog mérgesedni a helyzet.

2022. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Én se azt mondtam hogy söpörje szőnyeg alá. Amit leírt kérdésben abból nem úgy tűnt, hogy traumatikus szituáció, inkább tűnt úgy hogy beszólásokra-piszkálódásokra gondol, de nem tudhatjuk.
2022. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm az értelmes hozzászólásokat, mindenkinek ment a zöld.

Próbálom a kontextust előadni. Nem akarok egyetlen esetet előadni mert hosszú lenne.

Az azonosság az, hogy nem egyenes az illető, gyáván és/vagy álszenten kommunikál. Tehát én úgy érzem, megadom a tiszteletet egyenes kérdéseimmel egyenes válaszaimmal, es ezt nem kapom visdza, az bosszant. (Gőgöm, vagy önbecsülésem, azért gőgre gondolok inkább, mert annyira felzaklat.)

De ez a kiváltó ok, es ezzel ugye nem tudok mit kezdeni, ezt gyakran csinálják emberek. Magamban tudok csak változtatni, azon, ahogy kezelem a zaklatottságomat. Ebben kérném a segítségeteket. Az az undorító számomra, bennem ilyenkor, amit kivált belőlem. Szóval felhív a jóbaratom mizu, én meg habzó szájjal mondom neki, mi történt, egy másik ember felzaklatott,cés csak mondom mondom neki. Oké ez eddig termeszetes.

Ami ezután történik, szerintem az gáz. Lenyugszom, elkezdünk masról bedzélgetni, es egy szó megint felpattintja a panaszládát es megint újra elmesélem, hogy micsoda méltatlanság történt velem, a jóbaratomra meg újra rá van zúdítva az egész. Aztán a férjemnek ugyanezt előadom. Es mindenki megértő meg türelmes, én meg olyan lassan járok le mint egy... megvan az, amikor leejtesz egy pléhtányért, es hosszan fél percig jó hangosan pörög, mert úgy esett le. Milyen idegesítő. Nahh rz a pléhtányér vagyok én. Mindenki hallgassa, hogy micsoda méltatlamság történt VELEM. Ilyenkor ILLETVE SAJNOS CSAK UTÁNA úgy érzem, rohadtul önző vagyok ilyenkor azokkal akik csak szeretnek sosem bántanak. Önzetlen vagyok egyébként. Az a bajom hogy rámjön ez a hiszti, ha az, és ilyenkor semmi okosság, önuralom, belátás, visszafogottság. Szóval oké sokszor leesik a tányér, de azt a pörgést kellene valahogy leállítanom.

2022. jan. 16. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy hozzád közelálló személy viselkedik -e így és hogy lehet -e ignorálni, feltételezem, ha viszonylag ismeretlen ember viselkedik ilyen módon veled, akkor az nem zaklatna fel ennyire.
2022. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia 6 os. Az agond, hogy félig ismeretlen emberek is. Az ilyenfajta gerinctelenséggel, manipulációs próbálkozással, gyáva kommunikációval engem hihetetlenül magára haragít. Klasszikus példa, szosölmédia:

Indít egy "Haragszol rám valamiért?" kérdéssel, majd persze mindketten tudjuk hogy nem, válaszolom, hogy nem, és TUDOM, hogy itt, akár le is tilthatnám az illetőt mert vagy összeveszek vele, vagy kiveszi az energiámat, na szóval valaszolok nem, erre odatol az orrom alá egy "követelést" magyarán csicskáztat. "Akkor miert nem lajkoltad a..", "miért nem..." mittudomén, random dolgok, amiket én sem várnék el tőle, eszembe se jutna kérni, es neki eszébe sem jutna megtenni nekem, tehát színtiszta csicskáztatás.

De barmilyen ismertségi szinten bármilyen manipulaciós próbálkozás, vagy hogy a saját görcseik nekem is görcsök legyenek, ennek elvárása tőlem, ez mérhetetlen hisztit vált ki belőlem, ahogy írod, szinteidegen emberektől is.

Együttmüködni jól lehet velem, zenesz vagyok, hallom vissza, szemembe is mondják, milyen jó velem dolgozni, na de ők nem is görcsös, nem is magabizonytalan emberek. Feketefehérigennem, aztán dolgozzunk tovább. Nem is tudnánk alkotni enélkül a gyakorlatiasság nélkül.

A baj az, ahogy én reagálok a csicskaztatásra, hogy egy drámakirálynő vagyok, ha ezt kapom, es tényleg nem tudom idejében leállítani a "tányérpörgést", utána meg mocskosul szégyenlem magam miatta, hogy most én miert veszem el az időt energiát, klassz baratoktól mas dolgoktól, míg hisztizek. De az a baj, hogy csak utana vagyok ilyen kis okos. Valami technikát szeretnék megtudni, hisztimegelőzésre! Meg hogy az ilyen események ne rontsák el a hangulatomat. Tudtok valamit?

2022. jan. 17. 15:40
 8/8 A kérdező kommentje:

Na jó, közben rájöttem. Egyszerüen meg kell engednem az embereknek, hogy azt várjanak el tőlem, amit csak akarnak. :)

Nem az én felelősségem, hogyha olyan dolgot várnak el tőlem, amire nem én vagyok az alkalmas személy, az, hogy "benéztek" engem.

Ne akarjam már uralni, hogy mit akarnak tőlem, mit feltételeznek rólam. Akkor talan hisztizni sem fogok annyit rajta. Köszönöm a kedves válaszaitokat, mindenkinek ment a zöld, szerintem egyiket sem volt miért lepontozni, nem nagyon értem a lepontozásokat, de, ugy veszem, mint fent írtam a megengedésről. Nem mindig számít akkorát a véleményem, stb. Üdvözletem nektek! <3

2022. jan. 18. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!