Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nárcisztikus lennék?

Nárcisztikus lennék?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, egyetemre járok egy viszonylag nehéz szakra, osztatlan képzésre. Az utóbbi időben egyre inkább úgy érzem, hogy a környezetemben lévő emberek nagy része idióta/műveletlen. Ez nem korlátozódik le egy szűkebb csoportra, szóval nem csak egy adott klikkbe tartozó emberek iránt érzek így, hanem általánosságban a magyar társadalomra. Elég bemennem egy nagyobb boltba, és már konkrétan az felidegesít, hogy az emberek megállnak a polcok közötti folyosó közepén a nagy bevásárlókosárral, arra nem gondolva, hogy a másik ember fixen nem fog elférni mellettük, de 100x ilyen dolgot fel tudnék sorolni a hétköznapi életből, vagy éppen az egyetemről (puskázás jelenléti vizsgákon, szarok-az-egészbe mentalitás, stb.).


Egész egyszerűen úgy érzem, hogy a társadalom többsége és köztem van egy baromi nagy szakadék, amit sem én, sem pedig ők nem tudnak átlépni. Ezzel nem arra célzok, hogy "mindenki hülye, csak én vagyok helikopter", viszont amit tapasztaltam a társadalomban, elég nagy sötétség van a fejekben, és egész egyszerűen nincs egy olyan normális ismerősöm, akivel lehetne olyan témákról értelmesen beszélgetni, amik egy kicsit is megerőltetnék az emberek gondolkodását.


Az egyetemen is úgy érzem magam, mint egy földönkívüli, mivel az évfolyamom is borzasztóan be van klikkesedve. Egyrészt van a sznob társaság, akiknek elismerem a tudását, viszont baromira zavar bennük ez a felfelé való seggnyalás, illetve egymás felszo*kodása, emiatt nem is szeretnék velük társalogni, mert ennyire nem vagy elitista. Másrészről van egy középréteg, akikkel meg pont azokról a dolgokról nem tudok érdemben beszélgetni, ami engem érdekelne, mert őket meg nem érdekli. Illetve van egy tipikus léhűtő réteg, akikkel meg értelmét nem látnám a kommunikációnak.



2022. jan. 20. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodban semmi sem utal nárcizmusra.
2022. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
AZTA! Nekem pont ez jar a fejembe minden nap! Komolyan mintha en irtam volna!
2022. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, köszönöm szépen hogy "helyettem" megfogalmaztad és leírtad azt ami évtizedek óta nyomaszt!


Nem vagy nárcisztikus, annak más és komplexebb a definíciója, szimplán csak idegesítenek az agyhalott, igénytelen, primitív, logikátlan, céltalan, szemellenzős, lusta, stb. stb. emberek.

2022. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Mit jelent egymás felsz.opkodása? Ha nehéz szakon jól tanulsz és van az ismeretségi körödben aki szintén, ott köztetek kimondatlanul is megjelenik másik felé a csodálat, elismerés és magadat is értékesnek látod. Hisz te tudod, ő tudja, hogy mi van emögött a tudás mögött. A tudás tartalma, hogy rendszeresen tapasztalod, hogy jobb vagy sorra a szakmai kérdésekben, mint a többiek, hogy ti ott mind kiemelkedtek az "átlagemberek közül" hisz egy nehéz szakra jártok, és azon belül a kiemelkedők között is kiemelkedőek vagytok. Már nem a civilek, nem az átlagosan teljesítők elismerése a szint, hanem a hasonló jó tanulóké, vagy az oktatók elismerése. Ha ennek éreznéd az ízét nem írnál ilyet, hogy felszpkodják egymást!
2022. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Egyébként Kérdező, ahhoz hogy boldog lehess az életedben amint lehetőség nyílik rá, költözz egy nyugat európai országba!


Svajcot ajánlanám. (én félig ott nőttem fel, ezért nem bírom a magyarországi abszurdot. Svájc tökéletes, logikus, nyugodt, tiszta, igényes stb. stb)

2022. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A szélsőségeket én is utálom és én is érzek néha úgy, hogy körülöttem csak idióták vannak, de szerintem te mindenkit annak nézel és az nem egészséges. Nem vagy nárciszta, de van valami felsőbbrendűségi komplexusod szerintem.
2022. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi köze a nárcizmushoz.


Amit viszont leírsz, az elég ismerős nekem. Persze, az emberek nagyrésze buta, lusta, önző. A polcok között középen megállást én sem tudom hova tenni. Mintha nem fognák fel, hogy nem csak ők vannak a boltban. De hát a fogyasztói társadalomban nem kell meglepődni, hogy a többség ilyen.


Ettől fontosabb viszont, hogy ez téged ilyen durván zavar. Itt van valami, amit rendbe kéne tenned. Ha egyedül nem megy, fordulj pszichológushoz!

2022. jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Introvertált vagy, nem nárcisztikus. Az meg nem baj, ha egyébként a mindennapi életedet nem keseríti meg. Civilizációban ez persze nem egyszetű. Tudom, mert introvertált vagyok én is. De olyan munkát végzek, amelynél minimalitálható a kontakt, mountain bimeozom az erdőben, ott megint nem kell emberekkel érintkezni. Nem is bízom szi te senkiben. Kevés barátom van, de ők mindennél fontosabbak. A többi emberen átnézek.


Megtanultam így élni és jól érzem magam.


Szóval ne aggódj, egyedül nem vagy ezzel és ez nem is betegség.



A nárcisztikus emberben fel sem merül, hogy vele valami baj lehet. Nálad ennek nyoma sincs.

2022. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!