Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a terhességtől,...

Rettegek a terhességtől, szerintem már fóbia. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja lett párom, de rettenetesen félek attól hogy terhes leszek. Háromszor feküdtünk le, de mindhárom alkalom után akkora stressz ért, hogy a menstruációm is késett. A késés miatt is tiszta ideg voltam, mindennap! csináltam tesztet, többfélét is, hogy biztosan ne legyen pozitív. A menstruációm végül el is maradt, annyira ideges voltam. Mindennap rémálmok, remegtem, szédültem az elején, mikor még nem jutottam teszthez. Tüneteket is beképzeltem. Azóta szexelni sem vagyok hajlandó, már attól is félek, ha a párom nemiszerve közelébe kerülök. A szakításon is gondolkodom.

Ekkora mértékű stressz már nem a normális kategória. Pszichológus tud segíteni ilyen félelem leküzdésében?



2022. jan. 22. 20:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Védekezel?

Mimdenképp keress fel szakembert

2022. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen! Ellenőriztük is mindig. A kézre is nagyon figyelek, hogy nehogy olyan legyen aztán abból legyen baj, szóval a kézmosás is kötelező.
2022. jan. 22. 20:11
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire félsz, használj fogamzásgátlót is az óvszer mellett.
2022. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Gyanúm szerint magától a szextől félsz egyelőre, még nem vagy kellően érett hozzá. Jegelni kellene egy kicsit a témát, és persze kérhetsz pszichológustól segítséget megkeresni az okokat, meg le is pontozhatsz.
2022. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Hany eves vagy? Lehet, hogy meg tudat alatt nem vagy erett a szexre? Vagy csak vele nem?

Amugy igen, ha ennyire betegesen felsz, akkor segithet a szakember, bar fugg az eletkortol.

16 evesen az aktualis (egyaltalan nem komoly ) kapcsolatomban en is rettegtem a szextol, de ez idovel elmult, ahogy teltek az evek.

2022. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, szoval nem a szextol rettegtem, hanem a terhessegtol :D
2022. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok. A szextől is félek, ez igaz. Az a félelem főként az éretlenségből és a szülői nyomásból fakad. A terhesség picit más, de benne vannak a szülők is. Ha terhes lennék, akkor mindenképpen szólnom kéne otthon, mert nem tudnék elintézni egy abortuszt egyedül. Valószínűleg megalázna anyám is (meg az orvosok is, meg mindenki) vagy kidobnának otthonról.

Nem szeretnék soha gyereket. Kiborít hogy valami mozogna bennem. Ha csak rágondolok, már reszketek hogy van bennem valami. Legszívesebben leugranék valahonnan. Egyből az jut eszembe , hogy az valami amitől meg kell szabadulni minél gyorsabban.

2022. jan. 22. 20:30
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj el szexuálpszichológushoz, mert valami nagyon rossz dolog történhetett veled felnevelkedésed során.
2022. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

Igazából én nem látok kivetnivalót a hozzáállásodban. Kicsi esély mindig van a teherbeesésre. Ha egyáltalán nem akarsz gyereket, akkor ne szexelj. Biztos nagyon furcsán hangzik, de ki lehet bírni szex nélkül is. Ha majd olyan komoly lesz a kapcsolatod, hogy egy gyerek sem lenne probléma, akkor mehet, és úgy lesz az igazi!

Látom, írod, egyáltalán nem szeretnél gyereket és ez rossz érzés lenne. Ez viszont tényleg nem normális. Ez mások nagy örömként élik meg sokan, te meg félnél tőle.

Anyudnak egyébként nem értem, miért kellene szólnod, ha esetleg teherbe esnél. Felnőtt vagy.

2022. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne szexelj akkor kizárt hogy gyereked legyen.

Egyébként ha szexelsz mindig van rá esély hogy teherbe ejtsen.

2022. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!