Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak se használnak az...

Másnak se használnak az antidepresszánsok ?

Figyelt kérdés
Bármilyet is szedek öngyilkos akarok lenni tőle, én ezt màr nem birom de a depressziót se.
2022. jan. 26. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Nekem sem használtak, sőt meg is próbáltam megölni magam, leszedáltak. Aztán rájöttem, hogy a gyógyszertől jöttek az öngyilkossági gondolatok, és teljesen egyedül leszoktam róla. Több hónapig tartó dolog volt, iszonyú elvonási tünetekkel, a fő gond a Xanax volt. Már 15 éve semmit nem szedek, átalakítottam az életemet. Ha újra kezdeném, soha egy szem antidepresszánst be nem vennék. Rájöttem, kizárólag én tudom "meggyógyítani" magam.
2022. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Miket próbáltál eddig?


Alapjában véve az antidepresszánsok nem csodaszerek. Arra jók, hogy amíg mondjuk egy terápiában el nem tudod kezdeni "helyretenni" magad, addig is el bírd viselni az életet.

2022. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon is használnak, csak meg kell találni a megfelelőt. Én is szedek, semmi bajom sincs tőle, csak jobban lettem. Benne van a nevében, hogy gyógyszer, nagyon ritkán, az arra hajlamosaknál előfordulhatnak olyan tünetek, mint az első hozzászólónál, ez benne van a betegtájékoztatóban is, de azért nem ez az általános. Azért ha mindenki a vonat elég ugrálna miatta, akkor már rég betiltották volna az összeset, mint anno a Prozacot pl. egy jó időre.
2022. jan. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem sem használt. Cserében lett jó sok mellékhatása.
2022. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3as vagyok, miért lettem lepontozva? :D Egyébként azt ne felejtse el senki, hogy vannak olyan pszichés betegségek, amiben nem nagyon lehet terápiázni. Gondolok én itt a pánikbetegségre, agorafóbiára pl. Ott van a szisztemaitikus deszenzitizáció és az elárasztásos technika, aztán nagyjából ennyi. Ezekhez viszont kell a gyógyszeres támogatás, hogy el tudd kezdeni őket. Nálam is volt pl. a Scippa amitől még szívritmuszavarom is volt, le is cseréltem egy másik antidepresszánsra, ennél semmilyen mellékhatás nem jelentkezett.
2022. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!