Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes pszichológust váltani?

Érdemes pszichológust váltani?

Figyelt kérdés

1 éve járok hozzá. Jó kibeszélni a problémákat, de nem teljesen érek el vele javulást.


Generizált szorongással, szociális szorongással küzdök.


Igazából átbeszéljük a pszichológussal, hogy egy adott szituáciotól miért szorongok. Amiket elmond én is úgy gondolom és tudom, hogy úgy van, de még is szorongok, bizonytalan vagyok önbizalom hiányos...


Folyamatosan viszem magam bele helyzetekbe, de nagyon fárasztó ez a szorongás. Telejsen le szív és sokszor a szorongás érzet miatt megyek bele nehezen helyzetekbe.

Nem elviselhetetlen, de pont elég, hogy befolyásolja a fejlődésem és a kiegyensúlyozottságom.


Érdemes lenne gyógyszert szedni?

Vagy ez nem az a szint, amire kell?


Van amikor a hányinger is elkap nap folyamán a szorongastól.

Az a baj, hogy magával ragad néha.



2022. jan. 28. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Kéne gyógyszer, mert a terápia önmagában nem biztos, hogy megold olyan kémiai egyensúlytalanságot az agyban, ami egyébként a szorongást is kiváltja. SSRI-k ebben nagyon jók tudnak lenni, nekem hiába ment a terápia, amíg nem szedtem citalopramot nem volt javulás. A citalopram pedig 3.5 hónap alatt eltüntette, és azóta sincs nagy probléma.
2022. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh értem
2022. jan. 28. 12:19
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet hülyeség😃 de van valami amivel lehet mérni az ágyban ezt a szintet?

Vagy valahogy meghatározni?

2022. jan. 28. 12:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges asszem, de nem igen lesz orvos, aki azt méregetni fogja. Szorongsz, tehát egészen biztosan alacsony egyes neurotranszmitterek szintje (GABA, szerotonin, dopamin, norephinephrine általában, amik szorongáshoz kötöttek)


Egyszerübb megpróbálni egy gyógyszert, nagy bajod nem lesz tőle.

2022. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik itt Gyúrcsók utódai rendelnek. Látatlanban nincs ember, aki meg tudja mondani, hogy kell-e gyógyszer, és ha igen, akkor mi.

Olyan pszichológust találni, aki tud segíteni nagyon sok okból nehéz. Kell, hogy egymásra tudjatok hangolódni. Kell, hogy segíteni akarjon, ne csak pénzforrásnak nézzen. (Egyik sem egyszerű)

2022. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!