Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ilyen semmilyen az...

Tényleg ilyen semmilyen az élet? Eddig mért nem tűnt fel nekem?

Figyelt kérdés
Már jó ideje rájöttem hogy az élet sz@r és unalmas. Nincs benne semmi érdekes, vagy jó. Úgy 15 éves koromig egy álomvilágban éltem, aztán megcsapott a valóság és itt vagyok. A gond csak az hogy hirtelen ért a csalódás és egyből a legmélyebbre zuhantam, "depressziós" lettem, már ha létezik ilyen,mert úgy érzem én látom tisztán a valóságot, nem az aki "mentálisan egészséges". Szerintem én nem vagyok beteg, és a többi ember sem aki ugyanígy látja a világot, az életet. Én nem tudok így tovább élni,semmi értelme nincs, meg fogom ölni magam. És a vicces az hogy én leszek betegnek nevezve a halálom után az "egészséges" emberektől, miközben ők nem látják hogy semminek semmi értelme és élnek egy álomvilágban. :))) Ébredjetek fel, vagy álmodjatok tovább, az életnek akkor sem lesz semmi értelme.

2022. jan. 28. 16:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Keresd meg azt, aminek értelme van!
2022. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Dehát semminek nincs :)))
2022. jan. 28. 17:03
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmet neked kell belevinni. A világ csak úgy van, szép és céltalan önmagában. A csalódás megtört, abból ki kell mászni, lehet, hogy lelkivezető segítsége kell ehhez. Addig a barátok, kapcsolatok terén ne is próbálkozz. Mi hát ami értelmet adhat? Minél mélyebbre jutni a megismerésben és valahogy kifejezni azt - rajzolj, fess, írj, énekelj, zenélj, táncolj - amit szeretsz. Ez a kifejezés hiányzik az embereknek, és általában úgy, hogy nem is veszik észre, mi a baj.
2022. jan. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
17:18 de amikor azt csinálom amihez amúgy kedvem lenne, mindig úgy vagyok vele hogy mi értelme belekezdeni valamibe, egyszer úgyis véget ér és amúgy semmi értelme, így kedvem sincs semmihez :/ lehet hogy tényleg velem van a baj.. nem tudom.
2022. jan. 28. 17:21
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan értem, hogy miről beszélsz. Azt tudni kell, hogy az életnek alapvetően nincs értelme, és már az is véletlenek sorozata, hogy egyáltalán létrejött. A Föld nevű porszem a Nap nevű másik porszem körül kering, oszt jóvan, semmi jelentősége az univerzum egészéhez képest. Na, de akkor mindenki nyírja ki magát? Ennél azért mégis értékesebb az élet. A lényeg, hogy találj vmit ami örömet okoz erre a kis időre. Mittudomén újíts fel egy motort, építs terepasztalt, vagy tanulj meg gitározni, tök mindegy.
2022. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is mostanában élek át hasonlót. Semmi nem motivál, pedig vannak hobbijaim, alkotok, menő munkám lehet, amikor befejezem az egyetemet, ahol tanulok. Mégis úgy érzem, hogy értelmetlen az egész, csak haladok, mert mindenki ezt csinálja. Sokan hangoztatják, hogy csináljunk olyat, ami boldogít, ami miatt szívesen kelünk fel. De ha csak a saját boldogságomért élek, akkor tök mindegy, hogy élek-e vagy nem. És amúgysem boldogítanak azok a dolgok sem, amiket szeretek. Nézem a boldog embereket és nem értem, mitől boldogok. Ha valaki nem hagy maga után semmit, akkor száz év múlva már senki nem emlékszik rá, nem? Akkor meg mi értelme itt lenni. Szokták mondani, hogy a gyerekekért megéri. Oké, de akkor a gyerekeim életének is az az értelme, hogy felneveljék a gyerekeiket? És ez megy tovább végestelen végig, amíg kihal az emberiség és már tényleg nem fog senki számítani?

Na mindegy, nem tudom, a kérdezőt is ilyen gondolatok gyötrik-e, de átérzem a helyzetet.

2022. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
17:49 Pontosan így van.
2022. jan. 28. 17:53
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek. Rosszul vagyok a valóság tudatától. Mi foglalkoztatja az átlagembereket, min csodálkoznak, lepődnek meg? Biztos nem azon, hogy egy kibаszott bolygón éldegélünk, keringünk a semmiben. Ennél durvább dolog nincs amit ember gondolhat, de milyen szerencsések akik ezt nem képesek felfogni.
2022. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én már nem tudom hogy mit kezdjek az élettel, ebben a pillanatban sem tudom hogy mit csináljak és csak meg akarok halni.
2022. jan. 28. 18:26
 10/20 anonim ***** válasza:
Az élet értelme maga az élet.Ne gondolkodj rajta.Kérdezik-e az állatok,hogy mi az élet értelme? Vagy a fák? A nap? Az eső? Nem.Teszik a dolgukat,mert minden az,ami.És kész.
2022. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!