Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg ilyen semmilyen az...

Tényleg ilyen semmilyen az élet? Eddig mért nem tűnt fel nekem?

Figyelt kérdés
Már jó ideje rájöttem hogy az élet sz@r és unalmas. Nincs benne semmi érdekes, vagy jó. Úgy 15 éves koromig egy álomvilágban éltem, aztán megcsapott a valóság és itt vagyok. A gond csak az hogy hirtelen ért a csalódás és egyből a legmélyebbre zuhantam, "depressziós" lettem, már ha létezik ilyen,mert úgy érzem én látom tisztán a valóságot, nem az aki "mentálisan egészséges". Szerintem én nem vagyok beteg, és a többi ember sem aki ugyanígy látja a világot, az életet. Én nem tudok így tovább élni,semmi értelme nincs, meg fogom ölni magam. És a vicces az hogy én leszek betegnek nevezve a halálom után az "egészséges" emberektől, miközben ők nem látják hogy semminek semmi értelme és élnek egy álomvilágban. :))) Ébredjetek fel, vagy álmodjatok tovább, az életnek akkor sem lesz semmi értelme.

2022. jan. 28. 16:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
18%
Az életnek nincs értelme úgyan úgy mint az itt lenyomott hisztidnek sincs
2022. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
23%
Én ébren vagyok de szerintem az én életemnek van értelme mert nincs annyi szabad időm hogy hülyeségeken kezdjek gondolkodni
2022. jan. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%

Te most pontosan hány éves vagy? 15? Mivel nősz fel, felvetődnek olyan kérdések amik korábban (gyerekkor) nem foglalkoztattak. Mi az élet értelme, hol a te helyed, minek bármit csinálni ha úgyis meghalsz. Na , kezdj el keresni szellemileg. Pont neked való könyv Vekerdy Tamás: Honnan hová?

Járj el könyvtárba, tágítsd a tudásod, építsd fel a világképed. A világról még keveset tudsz. Plussz mivel hamarosan páyaválasztás elé kerülsz kezd felmérni mik az erősségeid, milyen szakmák jöhetnek majd szóba és azokra van e kereslet. Ez utóbbi pontnál én elhibáztam, szóval azért írom :)

2022. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen élet
2022. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
15 evesnek Vekerdyt? :D Atya eg...
2022. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#15


A borítóról:


A talán legismertebb, kiváló pszichológus-pedagógus író könyve a tőle megszokott közvetlen és közérthető stílusban szól az élet fontos kérdéseiről és kísérel meg irányjelzőket, fogódzókat adni a kamaszkorban és a már azon túllévő fiataloknak (és már nem egészen fiataloknak) egyaránt.

2022. jan. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
... gondolom nem olvastad a könyvet, én igen.
2022. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#15


sőt mi több, egy osztálytársam hatására kezdtem el könyvtárba járni 16 évesen, aki azt mondta "freudi elszólás", na gondoltam, ha ő tudja, mi az, én is tudni szeretném. Kezdetnek ki is vettem Freudtól A mindennapi élet pszchiopatológiáját, nem lett tőle semmi bajom, elkezdett kinyílni a szemem, hogy nocsak, én ilyeneken korábban nem gondolkodtam és ilyen is van.

2022. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
62%
#18 Beleolvastam ebbe a Freud könyvbe. Elolvasni nem fogom az egészet, nekem valami elmebeteg összeesküvéselmélet-hívő ámokfutásának tűnik 2 oldal alapján, de lehet valamit félreértek.
2022. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
#19 szíved joga nem kedvelni a könyvet. Nem is azt ajánlottam a kérdezőnek. Egyébként én nem találtam rossznak, összeesküvés elméletesnek.
2022. jan. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!