Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ez ellen a szorongá...

Mit tegyek ez ellen a szorongásos érzés ellen?

Figyelt kérdés
Elég sokszor van fura érzés a mellkasomban.Ez régen csak akkor fordult elő ha olyan helyzetbe voltam amitől féltem vagy izgatott voltam pl.vérvétel.Sajnos amióta anyukám meghalt (októberben)azóta sokszor előjön minden előzmény nélkül,sokszor aludni sem tudok.Volt egy időszak amikor semmi bajom nem volt,de mostanában megint elő szokott jönni.Orvosnál voltam decemberben,de csak frontint írt fel,amit én nem szeretnék szedni.Szedek magnézium+B6-ot,citromfű kapszula,van itthon valeriana remax azt most vettem még nem vettem be belőle.Az lenne a kérdés,hogy tudnék megszabadulni ettől az egésztől?Nagyon kellemetlen és félek is ,hogy a szívem nem bírja és valami bajom lesz,mert van hogy hevesebben ver,vagy hogy dobban nagyobbakat,félelmetes.

2020. máj. 12. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Valerianat ajánlanám én is(de, ne,csak akkor,ha ezt érzed,hanem 1hónapig,előírás szerint),és,ha nem sportolsz,kezdj el valamit!
2020. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De a valeriana ha rendszeresen szedem aztán pe állok vele nem.okoz panaszokat,mert úgy hallottam?Itthon szoktam tornázni heti 3x 30 percet.
2020. máj. 12. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:
A Valeriana, macskagyökér kivonatos, gyógynövénes kapszula. A leállítása nem okoz panaszokat a kúra után.
2020. máj. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el azt a gondolatot, hogy a szived nem birja. Gondolj csak bele, ha edzel, akkor is szaporabb a pulzusod, hevesebben ver a szived. Ha nyugalmi helyzetben is radtor, akkor sem lesz nagyobb munka a szivnek ez, egy kis edzes neki. A felelmed az, ami taplalja ezt. Fejben kell eldonteni, hogy nem foglalkozok ezekkel az erzesekkel, mert ezek csak erzesek. Az idegrendszered kimerult, igy adja le a felesleges feszultseget, termelodnek a stresszhormonok, ami izgatottsagot, nyugtalansagot okoz, helyenkent akar panikrohamokat is. Ha atprogramozod tudatosan a gondolkodasodat, hogy nem lehet semmi bajod, a tested eppen azt teszi amit eppen jonak lat, es neked ebbol abszolut nem szarmazhat karod, akkor idovel enyhulni fognak a testi tunetek, akar meg is szunhetnek. Meg kell tanulni lszrni a dolgokat, kulonben beleorul az ember. Ha megis ugy erzed segitsegre van szukseged, pszichologus is segithet feloldani a problemaidat. En a Brandenburg Neurot tudom ajanlani es a citromfu teat, az hogy mozogsz nagyon jo, probalj valami intenzivebb sportot is uzni, vagy dinamikusabba tenni a megszokott edzesedet. Hogy elfaradj, elegjenek a folosleges stresszhormonok. A sport elosegiti a neuroplaszticitast amellett, hogy boldogsaghormonokat termel- ami ugye azert jo, mert ha jo a kedve az embernek, kevesbe szorong- es hosszutavon nem termelodnek oruletes mennyisegben a stresszhormonok sem a rendszeres testmozgasnak koszonhetoen.

Udv,

Egy gyogyulo felben levo hipochonder-panikbeteg :)

2020. máj. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!