Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék tenni a szorongásom...

Mit tudnék tenni a szorongásom ellen?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és sajnos szorongással küzdök aminek elég irritáló tünetei vannak mint pl:megfeszül a gyomrom,elmegy az étvágyam egy korty vizet sem tudok inni folyamatosan büfögök fáj a fejem és feszül a torkom a gígámnál amitől fulladok, néha meg azt is bemagyarázom magamnak hogy hányingerem van meg hányni fogok van hogy ez odáig fajul hogy el kezdek öklendezni de sosem hányok.

Ezek akkor jönnek elő amikor ki kell mozdulnom ittholrol legyen az bármi okbol, vagy elég ha egy barátom fel hív hogy menjünk el bulizni és ahogy kimondja beparázok és általában a leírt tünetek közül mind meg jelenik. Ez eleinte csak foci meccsek előtt volt mert nem igazán ment akkoriban és sokat emésztettem magam emiatt majd meccsek előtt már egyre kevesebbet tudtam enni ment a hasam. Majd munka előtt is ezek a tünetek voltak(elsőnek csak hasmenés és étvágytalanság). Ezek miatt nem tudtam sehol teljesíteni és elvesztettem teljesen azönbizalmamat utánna már meccsek előtt kezdtem parázni fulladás fejfájás hasmenés parázás stb.. azóta már felhagytam a focival. Majd amikor jött a covid miatti online suli teljesen magamba fordultam rossz közérzetem is volt nem volt kedvem semmihez, majd csak akkor kezdtem ezeket a tüneteket megint érezni amikor alkoholt ittam, fokozatosan egyre kevesebbtől már feszült a torkom és pánikoltam majd alkoholt sem nagyon iszok már nem is járok sehova mert egyszerűen nem tudok (ezek mind olyan dolgok amik ha nekem nem lennenek az kb fel ér egy érvágással) nem az alkohol hanem a foci, barátok, kikapcsolódás és az ilyenek. Fokozatosabban jobban vagyok de meg mindegyik tünet meg van és ez magától el fog múlni vagy valamit tenni kell e ellene és ha lehet akkor mi lenne az esetleg újra jól kellene teljesíteni a fociban? Mert véleményem szerint ott vesztem el. Tehát már elég ha csak meg kínálnak alkohollal vagy elhívnak valahova rám jön vagy elég csak ha rá gondolok



2022. jan. 28. 21:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Dettó ilyen vagyok én is 10-es, vadidegen bunkó emberen fel tudom magam húzni napokig és nem felejtem el, nálam nem működik a "sz.rok rá" hozzáállás.
2022. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia! Basszus nekem ugyan ez van, marmint elkezek kohogni es mint ha hanynom kene, de csak oklendezek, kva szar, egyebkent ez ilyen panikroham fele, de neizgulj nem kell nyugtatot szedni ezert.


En olyankor gyorsan arra gondolok, hogy basszus semmi bajom, csak magamnak csinalom, es az agyamban van ez az egesz, ezzel sikerul kontrollalnom legtobbszor a dolgot, de persze vannak jobb es rosszabb napok..


Most akarok elkezdeni sportolni en is, mert mindenkitol azt hallottam, hogy a folyamatos test mozgas segit a stresszkezelesben, igy en is elkezdem, neked is javaslom.


Amit 5#-os irt azokat fogadd meg nagyon jol osszeszedte a lenyeget!


Sok sikert neked, es nem vagy egyedul ezen, hidd el nem fog orokke tartani, csak dolgozni kell rajta, es elfog mulni orokre! :)

2022. febr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!