Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociofóbia nem javítható...

A szociofóbia nem javítható amennyiben külsőre sajnos furcsa vagy?

Figyelt kérdés

Úgy értem a szociofóbia elsősorban pont az eltérő külsőd miatt alakul ki nem? Hiszen furcsa és rossz reakciókat kapsz az emberektől és emiatt szorongni fogsz emberek között.


Akkor hogyan állítják azt a pszichológusok, hogy ez a betegség gyógyítható, kezelhető? Hisz a reakciók mindig ott lesznek ami miatt szharul fogod magad érezni.


2022. jan. 29. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus megtaníthat arra hogy értékeld a pozitív tulajdonságaidat, és mások reakcióit helyén kezeld.
2022. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1


És működőképes ez? Mármint, hogy te egymagad értékeled saját magad míg a környezetedből folyamatosan ellentétes reakciókat kapsz? Meddig lehet ezt fenntartani?

2022. jan. 29. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom miből gondolod, hogy a szociális fóbia az eltérő külső miatt alakul ki. Szinte soha sem ez a kiváltó oka. Ha nálad emiatt alakult ki, akkor pedig ne általánosíts...
2022. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3


Még csak el sem tudod képzelni? Az emberek úgy általában külsőtől függően teljesen máshogy állnak az emberekhez. A szépekhez például jó belső tulajdonságokat társítanak és nagyon nyitottak feléjük. A csúnyákhoz meg rossz belső tulajdonságokat, így szerintem sokan azt gondolják rólam, hogy megbízhatatlan, rosszindulatú vagyok, esetleg sorozatgyilkos vagy pedofil, nőgyűlölő és tolvaj, esetleg betörő. Általában nem nyitottak ezekkel az emberekkel, nem keresik a társaságuk, gyanakvóak velük szemben, elutasítóak és ellensêgesek, bunkók.

Így szerintem nagyon sok köze van a szociofóbiának ahhoz, hogy milyen a külsőd, magyarán hajlamosít rá.

2022. jan. 29. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Te kevered a szocfóbiát az önbizalomhiánnyal. Gyönyörű emberek is lehetnek szocfóbiások, és bűnrandák meg leszarják. Én pl elég jól nézek ki, mégis zárkózott vagyok. Fóbiám éppen nincs, de jobb szeretek egyedül lenni, mint sok ember közt. Szóval nem a külsőn múlik, hanem a személyiségen.
2022. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem válaszolóval. A külseje miatt senki sem lesz szociális fóbiás. Amiről te írsz, az önbizalomhiány.
2022. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!