Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus személyiség...

Egy nárcisztikus személyiség zavaros embernek hogyan lehet legjobban tudtára adni hogy nem úgy vannak a dolgok ahogy ő gondolja és előadja?

Figyelt kérdés

2022. jan. 31. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
leginkább sehogy
2022. febr. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet. A pszichoterapeutáknak is meggyűlik velük a bajuk. A nárcisztikusokat pont azért ennyire nehéz kezelni, mert nemhogy nem fogadják el a másik ember valóságát, hanem a másik személyt nem is tekintik érző, gondolkodó, individuális embernek. A másik számukra pusztán "rossz" meg "buta", és persze kihasználandó.

A nárcisztikus emberekkel közömbösen kell bánni, tartani a távolságot, felszínességet. Nem érdemes vitába keveredni velük. Ha nagyon nem lehet őket elkerülni (pl. családtagok), akkor minden egyes drámájukat közömbösséggel, hideg fejjel kell kezelni, esetleg szarkazmusba burkolni a visszaszólást (pl. "hát igen, nálad nincs is okosabb ember ezen a bolygón", "úgy,úgy érdemes ezen felkapni a vizet", "hű, mennyi energiád ezzel foglalkozni, adhatnál nekem is belőle").


Minden egyéb esetben, kerüld el őket messziről.

2022. febr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

:/ borzasztó!

köszi a válaszokat!

2022. febr. 1. 22:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Vess fel neki egy problémát, ami a viselkedésével kapcsolatos, és egyrészt nem is fogja érteni hogy mi a bajod, másrészt nem a felvetésedre fog reagálni, bűntudatot akar benned kelteni, és előjön belőle a lekezelés és az iszonyatos felsőbbrendűségi tudat.
2022. febr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok még: mindent kontrollálni akarnak, mindent kedvük szerint tesznek, tekintet nélkül a másikra. Az emberi kapcsolatokban a legalapvetőbb elvárásokat sem teljesítik, a te jogos igényeid azok számára kényszerek, a vége pedig az, hogy örülj neko ha pár mondatot szól hozzád, hiszen ő fontos ember.
2022. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudod a tudtára adni...egybol dühbe gurulnak, arrogánsak lesznek, hidd el én már próbáltam. Ilyen párom van sajnos! Ezektől jobb szabadulni ...
2022. febr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mért nem szabadulsz, 6-os?
2022. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7 # azon vagyok , remélem az idén rendeződik az életem
2022. febr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Kedves 6-os, nekem is ugyan ilyen a parom. Jelenleg a pszichiatrian kezelik, az en helyzetem viszont eleg gaz, hamarossan megszuletik az elso kozos gyerekunk...
2022. febr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9#

Sajnálom akkor neked se lehet könnyű...

2022. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!