Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az már depresszió, ha valaki...

Az már depresszió, ha valaki szimplán meg akar halni? (viszont nincs más tünete max annyi, hogy - ⬇️ )

Figyelt kérdés

ha valamit megkedvel nagyon gyorsan megunja vagy teljesen függőjévé válik. Embergyűlölő, nem tud beilleszkedni sehova. Azt hiszi, mindenki bántani akarja.

Minimum 2 évig fennálló tünetek.

Nehezen találja meg az életcélját, ami nem is biztos, hogy boldoggá tenné, de véghez viszi vagy különben értelmetlennek tartaná a létezését. Nem nagyravágyó, de a kis célokat is nehezen éri el.

Nincs vagdosás és hasonlók, de napi szinten a halálról ábrándozik, - hogy ha létezik túlvilág, akkor majd ott megtalálja azt, amit eddig keresett.



2022. febr. 1. 10:11
A kérdező szavazást indított:
Biztosan depresszió
Nem vagyok biztos a válaszban
Ez nem depi
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok én is az embergyűlőlést leszámítva. Szeretem az embereket csak sokszor fárasztónak találom őket.

Látszólag beilleszkedtem a társadalomba, de mélyen legbelül mindig is azt éreztem, hogy nem illek sehova és senki sem ért meg.

Nem vagyok biztos benne, hogy ez depresszió. A halálvágy biztos nem természetes mert az ösztöneink alapján nem kellene hogy ilyesmit érezzünk, de ez már egy okozat és nem ok. Az ok szerintem, hogy azokba az alapvetésekbe amik alkotják a társadalmat nem passzolunk. Hogy ennek van e valami ténylegesen biológiai oka (gondolok itt akár fizikai különbségekre az agyban, vagy a genetikai állományunkban valami az “átlagostól” eltérőre), vagy csak a pszichénk fejlődött máshogy…fogalmam sincs. Hogy ez már születés előtt eldőlt, vagy a bennünk ért hatások okozták az is jó kérdés.

Azt hiszem elmúlna, ha egy teljesen más fajta világban élhetnénk. Én pl.: talán egyedül akkor érzek tiszta boldogságot minden féle szorongás nélkül, ha a természetben vagyok. Egyedül egy erdőben és úgy érzem sosem akarok visszamenni. De a társadalmi elvárások és a kapitalista berendezkedés túlságosan megnehezítik, hogy bármilyen más típusú életet élj…

2022. febr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chuky85 válasza:
Mintha rólam írtatok volna, főleg az első válaszoló. Nekem most diagnosztizálták a borderline személyiségzavaromat. Amiknek én utána jártam, sokunk a leírtakat érzi. Esetleg keresettek fel egy olyan pszichiátriát ahol tudják ezt diagnosztizálni, vagy mást ha az van a háttérben. Utána lesz egy irány a javulás megkezdéséhez.
2022. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És ezt hogyan kezelik?
2022. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 chuky85 válasza:

Szia! 2-es vagyok. Nem jártam itt 1 hete, bocsánat, hogy csak most válaszolok.

Pszichoterápiával kezelhető. Van rá külön terápia, de nem sok helyen alkalmazzák és elég hosszadalmas, évekig is elhúzódhat, mivel rossz mintákat kell "újra programozni". Én is várom a sorom, hogy bekerüljek egy ilyen helyre. Mindenképpen menj el pszichiáterhez.

2022. febr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami nagyon hiányzik az életéböl. De ne add fel,tarts ki!
2022. febr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!