Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Suliban hogy kérjek segítséget...

Suliban hogy kérjek segítséget pszichológustol?

Figyelt kérdés

Nem tudom igazábol az lenne gond hogy nem tudom mit mondhatnék neki először is:)

Szeretnék menni de ez gondot okoz és nem tudom


2022. febr. 2. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, van oka, hogy akarsz menni hozzá. Szépen elmeseled neki, őszintén.
2022. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vázold fel neki a problémáidat, amik miatt felkerested.
2022. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is magadban tisztázd le, hogy mi a gondod, problémád. Majd gondoldd át, hogy ezt hogy foglalnád össze neki. Mint egy tartalmat, utána ő majd kibogozza és kifejti veled. Ha ez meg van, vedd fel vele a kapcsolatot (azért nem árt, ha előtte tájékozódsz a pszichológus személyéről, időpontjairól, helyéről és elérhetőségeiről). Akár személyesen mész oda, Akár e-mailt írsz, kezdd azzal , hogy igénybe szeretnéd venni a segítségét xy-nal kapcsolatban. És kérdezd meg mikor tudna hamarabb fogadni. Ha mész az első találkára, ami akár rögtön is lehet, mond el neki az előre kigondolt vázlatodat. Ezután ő már vezetni fog.


Nekem ez a tanácsom, és gratulálok annak, hogy felismerted, hogy szükséged van és nem szégyelsz menni. Erre sok felnőtt nem képes.

2022. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
Persze, meg meg ppt-t is keszitsen hozza, es vegyen fel egy kiskosztumot... :D En anno kezebe nyomtam papiron, mert megszolalni se mertem, de mar arra is buszke voltam, hogy nem futottam el az ajtaja elol. :D Venni fogja a lapot, akarmit csinalsz...:D
2022. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
#4 senki nem mondta hogy oltozzon ki es készítsen ppt-t... azt se mondta senki, hogy vigye magával a bizonyitvanyat és az iratait... se azt, hogy vigyen egy csokor virágot vagy énekelje el a himnuszt előtte. Nem kell nagy feneket keríteni ennek, én csak azt mondtam, hogy ő maga is legyen tisztában azzal, hogy miért megy. Mivel a kérdező abban bizonytalan hogy kezdjen hozzá. Ahogy te is leirtad egy lapra = készültél. És feltel, ahogy mindenki. Egy szóval sem mondtam, hogy a pszichológus nem fogja tudni mit tegyen. A részedről ez nem volt tanács, és úgy gondolom, hogy te sem kaptál semmiféle felvilágosítást hogy is folyik ez...
2022. febr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!