Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Pszichiátriai...

Mi a bajom? Pszichiátriai eset vagyok?? Úgy érzem, nem vagyok normális?! Minden mozdulatomat bűnnek érzem.?!

Figyelt kérdés

Bűnnek érzem az ha el fogadok valakitől valamit, ha kérdezek valamit valakitől, gyerekként az volt bennem hogy nem akarok barátot mert nem akarom hogy K- nak nézzenek. Bűnnek érzem az önkielégítést, mindig azt hiszem valaki kamerázta a szobát és majd jól leszid miatta.

24 éves vagyok. Se barátok, sem párom, se munkám nincs.. Visszahúzódó vagyok túlságosan.. vannak olyan emberek akinél rohadt nehezen megy a kommunikáció.. vagyis inkább nem megy.... Félek mindentől aminek szárnya van.. Sokszor mondják legyek egy kicsit határozottabb mert így soha nem lesz semmim sem.


2022. febr. 6. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is pszichiátriai, de pszichológusra mindenképpen szükséged lenne első körben, mert ez nagyon nem normális. Miből élsz, ha nincs munkád?
2022. febr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egyetemre járok, ezt nem írtam.. de úgy még munkám nem volt hogy pl nyári munka
2022. febr. 6. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Minél előbb kezeltesd magad, mert ha nem fogsz tudni dolgozni akkor abból elég sok problémád lehet még.
2022. febr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp keress fel egy pszichológust! TAJ kártyával a lakóhelyedhez tartozó helyre ingyen is el tudsz menni. Én is 24 vagyok, és szintén nagyon régóta vannak problémáim, többek közt olyanok mint neked. Én nagyon féltem az orvostól is, viszont utólag már biztosan mondhatom, hogy nem kell. Alig tudtam megszólalni az elején, de az orvosok minden nap találkoznak ilyen betegekkel, ők ebben is tudnak segíteni, kérdeznek, türelmesek, stb.

Hidd el érdemes, nem veszítesz vele semmit!

2022. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Járok pszichiáterhez vagyis jártam... de miután azt mondta hogy szeressem apámat.. én többé nem mentem be hozzá... Pszichológus most egy férfi és nem akarok oda menni.

Ovódában már mondták hogy hülye vagyok... asszem pszichopatának neveztek mert nem mutattam semmi érzelmet, azon kívűl hogy ha egyedül voltam mindig elkezdtem sírni.

2022. febr. 6. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:

(4-es)

Sajnálom, hogy ilyen negatív tapasztalatod volt... pár éve én is jártam hasonlóan, ezért sem mertem sokáig más szakembert felkeresni, féltem, hogy más orvos is ilyen lesz...

Esetleg próbálj a környékeden utánanézni az orvosoknak, a legtöbbjükről vannak vélemények, olyanokról is akiknél nem kell fizetni.

Nekem egy magán pszichiáter vált be nagyon, de anyagilag már nem tudom megoldani. Kb. fél éve nem is voltam emiatt, és rengeteget romlott az állapotom, ezért is gondolom úgy, hogy ez lehet a legjobb megoldás. Sajnos senki nem tud segíteni úgy mint ők, de bele lehet botlani olyanokba, akik nem válnak be.

Gyógyszereket nem adott az előző orvosod? Az alapján amit leírtál hangulatjavító, nyugtató valószínűleg jó lenne!

2022. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gyógyszert nem adott, családi fotókat nézegettünk, és ennyi, meg elküldött koponya ctre, de ott nem találtak semmit.
2022. febr. 6. 22:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha pszichopata lennél, nem lennél félénk. Nem szorongnál.

Biztos, hogy nem vagy az.



Véleményem szerint gyermekkorodban nem kaptál pozitív megerősítést, nem alakult ki megfelelő önbizalmad.


Kaptál valaha dícséretet? Bármiért? Vagy csak nagy elvárások voltak veled szemben és sohasem dícsértek meg, hogy ügyes vagy?

A családodban ki tudták mutatni a szeretetet egymás iránt, vagy feléd? Megöleltek valaha?


Ugye, nem? Ezért van benned gátoltság.

2023. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!