Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik hogy valakinek túl jó...

Létezik hogy valakinek túl jó a kedve, aztán egyből depresszióba esik?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi történt velem, azt tudom hogy úgy 15 éves koromig nagyon jókedvű voltam, mindenkinél jobb kedvem volt, állandóan viccelődtem és sokan nem is értették hogy mitől van ennyire jó kedvem, volt hogy gáznak tartották a vicceimet, volt hogy beszóltak hogy baromságokat beszélek és értelmes mondat még nem hagyta el a számat. Ezek után mindig csendben ültem, meg sem mertem szólalni mert a komoly dolgok nem érdekeltek, és ha nem viccelődhettem inkább kussba ültem. Aztán átgondoltam hogy milyen hülye voltam, elkezdtem utálni magam és már én sem értem az akkori pozitivitásomat, egyre jobban kezdtem megkomolyodni, végül az lett belőle hogy már egyáltalán nem is tudok pozitívan gondolkodni, nem tudok viccelődni még ha akarnám sem megy, nem értem mások vicceit sem, nem tudok már egyáltalán őszintén nevetni. Annyira szomorú és értelmetlen minden, nem értem az embereknek hogy lehet jó kedve, igazából már nem is tudok hinni a boldogságban, szerintem nem létezik boldog és jókedvű ember, mindenki csak megjátsza magát :/

2022. febr. 7. 01:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát a bipoláris depresszió ilyesmi. A feldobott, vidám szakasz csak a betegség része. Nem tudom, nálad erről van-e szó.
2022. febr. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ez kicsit más, de én több éve depresszióval küzdök és néhanapján a semmiből fékezhetetlen jókedv tör rám. Pár percen keresztül áramlik bennem az az energikus életvidámság, aminek ennyi idősen még életérzésnek kellene lennie. Percek múlva ez semmivé lesz és újra fülsüketítő csend ordít a fejemben.
2022. febr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
01:27 jaj az is nagyon rossz lehet, sajnálom :/
2022. febr. 7. 01:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem pozitív voltál, hanem csak önkontroll nélküli. Most túlzottan visszafogod magad.

A kamaszkor - az érzelmi ingadozásokkal együtt - a felnőtt viselkedés megtanulásának ideje. Tanulj, olvass, keress, tervezz, cselekedj.

2022. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha választhatnék, én lehet hogy inkább bipoláris lennék, mint sima depressziós. Legalábbis ez az állandó letargia és semminek semmi értelme életérzés borzasztó, akkor már legalább néha lennék vidám és boldog, akkor is, ha a bipoláris abban se egészséges, mert túlpörög.
2022. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!