Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetünk a skizofrén...

Mit tehetünk a skizofrén lányunkért?

Figyelt kérdés

Jár orvoshoz, pszichiátrián is volt többször, gyógyszereit nem szedi. Ennek a vége az, hogy behúzott az apjának, random levetkőzik mások előtt, a fétiseiről beszél és bogarakról hallucinál.

A rendőrség sokszor járt már nálunk, bevitték, leszedálták, de utána újra nem szedi a gyógyszereit és újra ott vagyunk, ahogy most. Már félünk tőle, nem tudjuk mit tegyünk. Egyszerűen... elfáradtunk lelkileg, mindenhogyan, megtámadta egyszer a macskánkat, azt mondta, bekattanva, hogy megfogja ölni. 22 éves a lányunk, nincs kapcsolata, se barátai, céljai sincsenek már. Mi se tudunk mit tenni... úgy érzem benne ragadtunk egy reménytelen ördögi körbe.


Szóval, mit tehetnénk érte? Elnézést, ha nem

vagyok érthető, de most is sírok. Az is megnehezíti a dolgot, hogy autizmusban is szenved. Sehogy se tudunk vele kommunikálni...


Megköszönném a segítséget



2022. febr. 7. 19:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Gondnokság alá helyezés és otthon keresés
2022. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szakemberekre van szüksége ahogy az egyes írja
2022. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Igen, gondnokság alá helyezést akartam én is írni. Sajnos, van akiért nem tudsz már semmit tenni.

De az a kör is egy élmény lesz.

2022. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
A tanács h elfogadjátok így, a szakmai részéhez pedig szakember, erre nem itt fogsz választ kapni. Nem is értem mit remélsz..
2022. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Megpróbáljuk akkor gondnokságba helyezni. Köszönöm a válaszokat.
2022. febr. 7. 19:46
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok. Első körben a háziorvost keresd fel.
2022. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Gondnoksag vagy lehet egyszer ejszaka ratok tamad mikor alszotok es akar tragedia is lehet ennek a vege
2022. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Először is sajnálatom fejezem ki biztos nagyon nehéz lehet ez nektek. Tudtommal, bár nem akarok hülyeséget mondani lehet olyan antipszichotikumokat kapni, ami injekció formájában 1 hónapig fejti ki hatását, ha nem szeretné a pirulákat bevenni. Továbbá gondnokság alá helyezni, mert sajnos valakinek figyelnie kell rá majd a javulásánál is. A legjobbakat kívánom, és kitartást is! Depoinjekciónak hívják tudtommal ezt a dolgot sajnos a mi családunkban is van egy skizofrén és az elején ő sem akarta szedni a gyógyszereit, és erre a megoldásra szorultak a hozzátartozók.
2022. febr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

az injekcióval az a gond, hogy előtte egy ideig kell szedni szájon át az antipszichotikumot.

valószínű, hogy a pszichiátrián hosszú kúra, nem a bemegy mert csinált valamit kijön.

ha a gyógyszerek hatnak, és tényleg elégi a hatást (akár több hét) lehet már lesz betegségbelátása, ez a legfontosabb.

a gondnokság jó ötlet, illetve igazságügyi pszichiáter tud segíteni ha ön-vagy közveszélyes.

sok sikert kívánok, mert a skizofrénia manapság már elég jól karbantartható.

2022. febr. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%
Van ezen az oldalon egy 30 éves skizo srác, aki szedi a gyógyszereit, teljesen átlagosnak tűnik, ahogy ír. Szerintem egy kis szerelem motiválná egy darabig a lányod, utána meg a gyógyszerek hatása tartaná fent azt az állapotot, hogy tudja szedni őket.
2022. febr. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!