Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzem, hogy többre vagyok...

Érzem, hogy többre vagyok hivatott, de egyszerűen nem tudom hogy törjek ki, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem vagyok megelégedve a jelenlegi életemmel. Szüleimmel élek, van egy munkahelyem ahol nem érzem jól magam és nem keresek annyira jól, hogy saját lábra álljak. Minden reggel úgy kelek fel, hogy csak teljen már el a nap, és hadd feküdhessek vissza az ágyba.. Ezekhez még társul egy addag szociális szorongás, önbizalomhiány, és egy alapvető frusztráltság.

Nap mint nap azon gondolkozok, hogy tényleg ez az élet? Tényleg abból kell állnia az életnek, hogy minden napból elb@szunk 8-9 órát egy olyan dologgal amit nem szeretünk és ráadásul nem is fizetnek annyira jól? Tényleg azért kell minden nap idegeskedni, megszakadni hogy a nagyfőnöknek a legújabb luxusautók legyenek a feneke alatt?

Annyira bosszant ez az egész helyzet, és egyszerűen nem tudok vele mit csinálni, hiába érzem azt, hogy nekem nem ez lenne az utam. Annyi csoda hely van a világon, annyi lehetőség, mégis emberek milliói (akár milliárdjai) bánatban, frusztráltságban élik le az életüket.



2022. febr. 8. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Hát akkor talald ki mivel szeretnel foglalkozni es lass hozza a megvalositashoz.
2022. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha ez ilyen egyszerű lenne akkor már rég elkezdtem volna. Egy ördögi körben vagyok benne, amiből nem tudok kiszabadulni.
2022. febr. 8. 10:51
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Keress másik munkát, ami jobban érdekel. Vagy tanulj még valamit a munka mellett, ha az szükséges a váltáshoz.

Fura, hogy ezt írod: "Annyi csoda hely van a világon, annyi lehetőség, mégis emberek milliói (akár milliárdjai) bánatban, frusztráltságban élik le az életüket."

Hiszen te is főnök autójával foglalkozol, ahelyett, hogy a magad életével foglalkoznál.

Ne másokhoz hasonlítsd magad, ne mások életét akard élni. Vedd észre az élet apró örömeit.

2022. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Tanuld meg értékelni ami van most. Van ennivalód, otthonod, családod akiknek fontos vagy. Van munkád. Az se mindenkinek van. Ha egy picit olvasol a történelemről és hogy hogyan éltek emberek, például az ipari forradalom idején, jelenleg luxusban élsz. A világ mostani jelentős hányadához képest szintén jó országba pottyantál.

Találd ki milyen szakmát szeretnél tanulni, ami közelebb állna hozzád és jobban fizet. Ha a lakóhelyeden nem elérhető, menj fel Pestre és ott szerezd meg a képzettséget, vállalj ott munkát addig.

Olvassál világnézeti könyveket, hogy ne gazdagságra és külsőségekre vágyj, tudd értékelni amid van. Szellemi gazdagság is létezik, olvashatsz könyveket, találhatsz hobbit vagy karitatív tevékenységet.

2022. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Dettó teljesen.


Annyi különbséggel, én több mindenbe bele fogtam, de az összes vállalkozási szándékom csődöt mondott. Szüleim nem támogattak ezekbe, azt mondták dolgozni kell munkahelyen és kész, ők pénzt nem adnak még kölcsönben sem.


28 évesen értem el oda, teljesen ki vagyok égve és nyugtatókon élek. A memóriám, mint egy zsák krumpli.


Ez van, nekem nem jött be az élet.


28F

2022. febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5: De ha minden vállalkozásod csődbe megy, akkor minek erőltetni a vállalkozást? A szüleiddel sem értek egyet, hogy mindenképpen alkalmazottnak kell lenni. De ha nem megy a vállalkozás, akkor tényleg jobb.
2022. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

#6


Mert csak egyet akartam ebben az életben: a saját magam ura lenni.


Marha nagy egóm volt tíz éve, azt gondoltam különb vagyok mindenkinél, és hipp-hopp bejön egy vállalkozás.


Aztán sorra jöttek a kudarcok, és pofára estem nagyon.


Azóta tudom merre felé állok, de továbbra sem akarok nyugdíjas koromig egy munkahelynek kiszolgáltatva lenni. Egyszerűen "nem kompatibilis" velem. Nem szeretem a közegeket, a mai munkahelyek többsége okádék, egyik rosszabb, mint a másik.


Nincs egy tuti recept, amit ha követ az ember, biztosan vállalkozó lehet, és mondjuk keres annyit, amivel azért jól megvan... Hiába ez a 21.századi kapitalista szöveg, hogy most mindent lehet, meg szabadság van, bárki bármit elkezdhet. A nagy lóf... Elméletileg és papíron igen, gyakorlatban meg belepusztul.

2022. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ugyanezt erzem. Itt vagyok lassan 30 evesen,egy nyomorult telefonos ugyfelszolgalaton dolgozom, ahol naponta tobb frusztralt, idegbeteg idiota kuld el a p*csaba mas hibajaert, es ezert kemeny havi 200at kapok...Hiaba jelentkezek barhova, meg csak valaszra se meltatnak, pedig en tenyleg igyekszem, de a kornyezetemben is azt latom, hogy csak az kerul igazan jo helyre, aki valakinek valakije. Konnyu ugy lakast venni, kocsit venni, gyereket vallani, kulfoldon nyaralni evi 5x, hogy semmit nem kell erte tenni. Raadasul ezeket latod a kozossegi mediaban, hogy xy mar megint a maldiv szigeteken nyaral,mikor most jott haza a sielesbol, es ekkor akaratlanul is azt erzem, hogy igazsagtalan az elet, sokszor felkelni sincs mar kedvem. Persze tudom, vannak sokkal rosszabb helyzetben levok, halasnak kell lennem azert amim van, de erzem, hogy sokkal tobb minden van bennem, es egyszeruen nem tudok kitorni.
2022. febr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 tanuljál! Logisztika, pénzügy-számvitel, vegyészet stb. most eszembe jutott pár ötlet. Én 31 évesen kezdtem egy vegyész (analitika) másoddiplomába, környezetmérnöki egyetemivel, amivel én se tudtam ötről hatra haladni.
2022. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 valaki : ***** válasza:

A szüleidtől nem tudnál segítséget kérni? Hogy egy pár hónapig (3-4) "tartsanak el", ne kelljen fizetned semmiért. És akkor spórolhatsz, hogy esetleg elkezdj estin/levelezőn egy tanfolyamot.

Vagy ami talán még jobb, és őket se terheli. Keress munkásszállóval gyári munkát. Azt se fogod élvezni, de rengeteget lehet spórolni, elkerülsz otthonról és muszáj leszel kapcsolatokat építeni. Közben kitalálod mit szeretnél csinálni. Megvan a kellő mennyiségű pénz, mész és megvalósítod.

Szurkolok neked

2022. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!