Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem birom tovább. Miért nem...

Nem birom tovább. Miért nem tudom megölni magam? Gyűlölöm az életem. Mit csináljak.

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején.

A szüleim elváltak, de itthon minden jó. Itt szeretnek.

Viszont az iskolában folyton egyedül vagyok. Senki nem néz rám, mindenki utál. Nem merek emberek közé menni, nem merek megszólalni. Nincs jövőképem. Nem akarok már egyetemre se menni, sehova. Már tanulni sincs kedvem, pedig egész életemben kitűnő voltam, de ma is kaptam egy egyest pl..

Egyedül vagyok minden szünetben, egyedül ülök a padban, senki nem akar az én párom lenni tesin vagy kiselőadásokon. Ha valakihez mégis odamegyek az úgy tesz, mintha meg sem hallaná.

Nagyon csúnya vagyok, emiatt is félek egy kicsit. Folyton fáradt vagyok a szemeim is mindig karikásak, ez csak ront a külsőmön. Az evéssel is gondjaim vannak. Többször gondoltam már, hogy megölöm magam, de sosem volt elég bátorságom.

Igazából nimcs rossz életem annyira, de akkor mi a baj? :(



2017. nov. 8. 18:16
 1/9 A kérdező kommentje:

uh, bocsi a hibákért..

mit csináljak?

ja, és 18 éves lány vagyok

2017. nov. 8. 18:18
 2/9 anonim ***** válasza:

Iskolapszichológus sokat segíthetne a problémádon.


Egyébként írhatsz nekem, ha szeretnél beszélgetni, átérzem a helyzeted, nekem általános suliban teltek így az évek...


L/19

2017. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Neked vannak bizonyos elvárásaid, (ne legyél egyedül,nézzenek rád, ne utáljanak de szerintem senki sem utál) amelyek nem teljesülnek és csalódás ér, emiatt szomorú vagy. De miért vannak elvárásaid másokkal szemben? Neked, csak magaddal szemben lehetnek elvárásaid, kezdd tehát magaddal. Komolyan azért lennél öngyilkos, mert tesi órán senki nem akar a párod lenni vagy mert nincs kedved tanulni és nincs jövőképed? Na ne nevettess :))))
2017. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem másokkal szemben vannak.

Nem várom el senkitől, hogy a párom legyen, tudom, hogy azért nem akar senki a párom lenni, mert gáz vagyok.

Magammal szemben megvannak az elvárásaim, például le akartam fogyni, hogy szép legyek, de nem lett jó vége.

Köszi első, holnap írok:)

2017. nov. 8. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard bántani magadat, csak azért mert nem vagy jóban valakikkel, kérlek!

És nekem is írhatsz nyugodtan ha gondolod, ismerem a helyzetet, talán tudok segíteni:)

2017. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Váltsd környezetet!

Amúgy az általános - és középiskola tényleg ilyen sz**, nekem is a szerencsén múlott, hogy az utóbbiban volt padtársam, beszélgetőtársam.

Nagyon kérlek, hogy tanulj, jelentkezz arra az egyetemre, amire szeretnél (vagy ha inkább szakmát tanulnál, akkor arra.) Hidd el, hogy akár az OKJ-t, akár az egyetemet választod, teljesen más lesz, mint ez.

A felnőttek világa sokkal jobb.

Tapasztaltam. :)

Ha gondolod, írj privátot, szívesen válaszolok bármilyen kérdésre ezzel kapcsolatban, de ne rontsd le emiatt a jegyeidet! Kérlek.


22/N

2017. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat olvasnám.Nem vagy egyedül, én is ezen megyek keresztül.Az élet olyan mint a hullámvasút egyszer fent egyszer lent, gondolj arra hogy most vagy az utóbbiban.Keress olyan közösséget ahol kedvelnek, addig keressgélj amíg nem találod meg.Mert a keresés közben elfeledkezzel az iskoláról.Az emberek kegyetlenek, ilyen ez csak ne égj ki és kitartást sorstárs!
2017. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

“Miért nem tudom megölni magam?”

Mert nem akarsz meghalni.

2017. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mert felek, h fajni fog :(
2017. nov. 11. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!